Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Fedor
Zajtra má meniny
Dana a Danica

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
MY Hornonitrianske noviny - Udalosti roka 2008

Medzi udalosti roka 2008 v prehľade, ktorý pripravila Jana Rusňáková z okresných novín MY Hornonitrianske noviny, sa zaradila aj informácia o odpore občanov proti sprevádzkovaniu opusteného nelegálneho kameňolomu nad Cigľom, ktoré plánuje spoločnosť KRUH spol. s r. o, Obecný úrad  192, Cigeľ 97101

Celý článok...
 
Poučné i zábavné zápisy zo 44 ročnej kroniky obce na našich stránkach!
Opäť sme pridali nové články z kategórie Kronika obce z roku 1965. Uverejňujeme zaujímavé miestopisné údaje, spomienky, miestne názvy, historky, povery, zachované zvyky tak ako ich zapísal miestny kronikár v roku 1965. Zachovávame spôsob písania, slovosled, skloňovanie podľa originálu. Nájdete v sekcii Z kroniky obce. Privítame vaše príspevky - staršie fotografie, historky, povesti...
 
Na začiatku roka 2009

Vážení členovia občianskeho združenia, návštevníci internetových stránok, občania Cigľa, dovoľte na začiatku nového roka 2009 zaželať vám veľa šťastia, zdravia, spokojnosti, úspechov,  harmóniu v rodine, zmysluplné uplatnenie v rodine, práci, obci i spoločnosti.


Ponúkame vám ako darček na stiahnutie elektronickú verziu nášho decembrového časopisu Vrchvoda - december 2008

Celý článok...
 
Správa - beseda o eure

Už o dva mesiace sa nebude dať platiť korunami. Prechod na euro sa týka každého z nás. Preto občianske združenie Vrchvoda v spolupráci s obecným úradom Cigeľ zorganizovali besedu  „Euro sa blíži“ v stredu 19. novembra 2008 o 18.00 hodine v Kultúrnom dome v Cigli.

Celý článok...
 
Vážení návštevníci našich stránok, milé deti

Na našich stránkach nájdete, v rubrike Z Kroniky obce, rôzne zaujímavé zvyky, obyčaje, vinše, povery, povesti, rozprávky z prostredia našej obce.
Možno vás inšpirujú k nakresleniu obrázka, napísaniu vlastnej verzie povesti alebo získate od starkých nový príspevok.
Pošlite nám svoje námety a výtvory mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.   alebo poštou: Vrchvoda, Cigeľ 205, prípadne do schránky Cigeľ 205 alebo Cigeľ 257. Vyhodnotíme do Mikuláša a najkrajšie uverejníme a odmeníme!

Ďalej vás prosíme o snímky staré i novšie - týkajúce sa našej obce. Uverejníme ich v galérii.

 
Ako sa to všetko začalo

Dôležitým podnetom pre vznik občianskeho združenia bola informácia o začatí konania  - povolenie dobývania kameňa v lokalite Košariská. Petíciu proti kameňolomu podpísalo vyše štyristo občanov obce Cigeľ.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 41 42 43 44 45 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 397 - 403 z 403
© 2024 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.