Dve % pre OZ VRCHVODA

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Domov arrow Galérie (nové!)

Rôzne galérie
   
Zdobenie vianočných medovníčkov - 9.12.2011
Owner:
Size: 69 Images
Created: 12-12-2011
OZ Vrchvoda a miestna organizácia Únie žien Slovenska v Cigli spoločne urobili Tvorivú dielňu - zdobenie medovníčkov, v piatok 9. decembra 2011 o 17:00 v Malej sále kultúrneho domu v Cigli. Asi 30 účastníkov si donieslo upečené medovníčky, cca pollitrový hrnček, lyžičku s dlhou rúčkou .. a odchádzali s dobrou náladou, s maľovanými sladkosťami a s výhrou v tombole. Pozrite si video - zdobenie medovníčka a aj galériu snímok zo skvelého podujatia.
 
   

   
Prechádzka na hrad Sivý Kameň 2011
Owner:
Size: 21 Images
Created: 08-11-2011
 
   

   
Prvý "Beh bojovníkov" - 22.10.2011
Owner:
Size: 117 Images
Created: 25-10-2011
Publikovaním snímok, ktoré nafotil M. Dámer, chceme zdokumentovať a pripomenúť zaujímavé a pekné bežecké podujatie, ktoré sa konalo v sobotu 22. októbra 2011 pri lyžiarskom vleku a vodnej nádrži a vlseoch nad obcou Cigeľ. Najmä zásluhou rodín Svitkovcov a Mjartanovcov prišlo súťažiť okolo tridsať bežcov z rôznych končín Slovenska.
 
   

   
Ocenenie v súťaži Dedina roka 2011
Owner:
Size: 37 Images
Created: 18-10-2011
Úspech obce Cigeľ v súťaži Dedina roka 2011 nie je len zásluhou tých čo obec do súťaže prihlásili, ale aj množstva našich obyvateľov, ktorí pomohli urobiť program pre hodnotiacu komisiu. Galéria snímok  zo 14. 9. 2011 zaznamenáva krásnu výzdobu kultúrneho domu, privítanie komisie v krojoch, s úsmevmi a pohostením. S hrdosťou si pripomeňme výkony nášho spevokolu a muzikantov, dopravu, rozhovory pre médiá, sprevádzanie po dedine, návštevu Izby tradícií,  súkromného múzea, pekárne, ihriska, picérie... Obec Cigeľ sa posnažila a ocenenie v jednej kategórii Dedina roka 2011 je zaslúženou odmenou...
 
   

   
Tekvičkový pochod a slávnosť
Owner:
Size: 78 Images
Created: 17-10-2011
V piatok 14. októbra 2011 sa konal v Cigli už tradičný Tekvičkový pochod obcou, od ihriska až do Kultúrneho domu. V kultúrnom dome sa potom zabávali detičky s rodičmi spolu s členmi ZRPŠ a pani učiteľkami materskej školy v Cigli. Účastníkov príjemne potešila bohatá výzdoba, precízna organizácia podujatia, vysoká účasť mladých Cigeľčanov, nápaditosť výtvorov z tekvíc a inej zeleniny. Fotil Jozef  Dámer
 
   

   
Vystúpenie detí ZŠ s MŠ počas hodnotiacej návštevy
Owner:
Size: 26 Images
Created: 17-10-2011
V rámci programu pre hodnotiacu komisiu súťaže Dedina roka 2011 v septembri 2011 pripravila ZŠ s MŠ v Cigli malý kultúrny program, v ktorom vystúpili deti spolu s pani učiteľkami. Fotil J. Dámer
 
   

   
Volejbalový turnaj 2011
Owner:
Size: 66 Images
Created: 04-09-2011
V sobotu 3. septembra 2011 sa konal 12. ročník volejbalového turnaja v Cigli. Na turnaji sa pravidelne zúčastňujeme, vlani počas studeného daždivého dňa sme dosiahli druhé miesto. Tento rok bolo inak - krásne slnečné horúce počasie, účasť deviatich družstiev, naše dve družstvá spolu zo siedmich zápasov zvíťazili iba v jednom, aj to tesne. Skončili sme na siedmom a ôsmom mieste. Blahoželáme víťazom, ktorí boli skutočne lepší. Napriek prehrám sa nám predsa len niekedy hra darila, a pokazené lopty nám nepokazili výbornú náladu a príjemný pocit zo športu. Ďakujeme organizátorom  a sponzorom, vďaka ktorým si každé družstvo odnášalo nejaké darčeky. Putovný pohár starostu obce získalo družstvo Tánina rota. Vo finále hral na oboch stranách jeden domáci hráč, Cigeľčan - na jednej strane Jozef Dámer a na druhej strane Peter Mašura..
 
   

   
Valné zhromaždenie
Owner:
Size: 26 Images
Created: 28-08-2011
V sobotu 27. augusta podvečer sa pri vodnej nádrži pod vlekom v Cigli konalo výročné valné zhromaždenie OZ Vrchvoda s účasťou členov a hostí. Pri tejto príležitosti sme vydali nové číslo nášho magazínu Vrchvoda - august 2011, elektronickú podobu môžete stiahnuť na našich stránkach. Prerokovali sme niekoľko tém a príjemne sme strávili neskoré popoludnie v spoločnosti blízkych priateľov.
 
   

   
Tradičná, partizánska vatra 2011
Owner:
Size: 20 Images
Created: 28-08-2011

V piatok 26. augusta 2011 večer sa na lúke nad obcou Cigeľ stretli obyvatelia a priaznivci našej obce, chceli vidieť horieť jednu z najväčších "partizánskych vatier" v hornonitrianskom regióne, chceli stráviť príjemný letný večer a noc v spoločnosti priateľov, pri hudbe, občerstvení. Hlbším zmyslom podujatia je pripomenúť si výročie vyhlásenia Slovenského národného povstania v roku 1944, ktoré môžeme chápať ako vyjadrenie odporu časti obyvateľstva proti totalitnému režimu.

 
   

   
Kladenie vencov pri Pamätníku padlých
Owner:
Size: 27 Images
Created: 28-08-2011

V piatok 26. augusta 2011, pri príležitosti blížiaceho sa štátneho sviatku Slovenskej republiky, Výročia SNP, si obec Cigeľ pripomenula obete oboch vojen 20. storočia. SNP bolo v priebehu niekoľkých mesiacov potlačené a povstalci boli nútení ujsť do hôr a prejsť na partizánsky spôsob boja a s pomocou časti domáceho obyvateľstva bojovať s okupantami. Prišla tuhá zima, blížil sa front, konflikty partizánov s nacistami sa nezaobišli bez množstva obetí, a to žiaľ aj na strane civilného obyvateľstva. Mimoriadne smutným bol pre obec Cigeľ 13. január 1945, kedy fašistickí okupanti obsadili dedinu, vypočúvali za pomoc partizánom, odvliekli do zajatia, potrestali, mučili a zabili viacerých Cigeľčanov ako aj niektoré osoby, ktoré sa v obci ukrývali. Po 67 rokoch už mnoho tých čo zažili SNP nežije, no Cigeľčania si obete stále pripomínajú.

Nedopusťme, aby spoločnosť zabúdala na neľudskosť a zvrátenosť totalitných režimov uplynulého storočia.

 
   

 

  • Random images
     
     
  • Latest images
     
     

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.