Dve % pre OZ VRCHVODA

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Domov arrow Galérie (nové!)

Rôzne galérie
   
Volejbalový turnaj 2012
Owner:
Size: 136 Images
Created: 10-09-2012
V sobotu 8. septembra 2012 sme sa už piatykrát zahrali volejbal na tradičnom volejbalovom turnaji v Cigli. Bolo deväť družstiev a dve sme mali my. V jednom hrali Peter, Janko, Jozef, Ivan, Eva a Jaro. V druhom hrali Martin, Ivica, Ľubka, Ivo, Aďo a Roman. Jedno naše družstvo zo štyroch zápasov vyhralo dva a druhé družstvo z troch zápasov vyhralo tri. Družstvo s Petrom získalo cenu za prvé miesto medzi "amatérmi". Ďakujeme organizátorom a tešíme sa na ďalší ročník.
 
   

   
Výlet na Sivý kameň - Kešeľoko
Owner:
Size: 36 Images
Created: 31-08-2012

V stredu 29. augusta 2012...

 
   

   
Cigeľská kosa 2012 - MD
Owner:
Size: 430 Images
Created: 30-07-2012
Martin Dámer na Cigeľskej kose fotil asi najviac - pozrite si jeho galériu.
 
   

   
Cigeľská kosa 2012 - JD
Owner:
Size: 54 Images
Created: 30-07-2012
Cigeľská kosa 2012, v sobotu 28. júla 2012, bola aj graficky a fotogtaficky mimoriadne hodnotná a zaujímavá. Prinášame ďalšie snímky, od Jozefa Dámera.
 
   

   
Cigeľská kosa 2012 - IK
Owner:
Size: 111 Images
Created: 29-07-2012
Galéria snímok zo soboty 28. júla 2012, od Kadlečíkovcov
 
   

   
Cigeľská kosa 2012 - DS
Owner:
Size: 27 Images
Created: 29-07-2012
Snímky zo soboty 28. júla 2012, od Dadky Shariffiovej
 
   

   
Oslavy 650. výročia našej obce
Owner:
Size: 22 Images
Created: 12-07-2012
V sobotu a nedeľu 7. a 8. júa sa konali oslavy 650. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci. O oslavách píšeme v samostatnom článku. Pričinilo sa i naše Občianske združenie, ktoré v rámci projektu Malá zelená oáza pre hornú Nitru, v spolupráci so Slovenskými elektrárňami, pripravilo súťaž pre žiakov cigeľskej školy, v spolupráci so školou urobilo výstavku žiackych prác v Kultúrnom dome a v nedeľu na ihrisku podpredsedníčka združenia Evka Kadlečíková s tajomníčkou Dáškou Sharifiovou vyhlásiili výsledky a odovzdali deťom hodnotné ceny. Za príspevok nášho občianskeho združenia ku rozvoju obce Cigeľ manželia Kadlečíkovci v mene všetkých členov občianskeho združenia prevzali od samosprávy Ďakovný list. Ďakujeme - toto ocenenie nás zaväzuje naďalej a viac pôsobiť v oblastiach ochrany životného prostredia Cigľa, v podporovaní aktivity obyvateľov, v zlepšovaní kvality života Cigeľčanov, v dobrovoľníckej práci, v kontrole dodržiavania zákonnosti a správneho nakladania s verejným majetkom a verejnými finančnými prostriedkami.
 
   

   
Výstavba prístreška v Malej oáze pre hornú Nitru
Owner:
Size: 38 Images
Created: 03-07-2012
Posledný júnový a prvý júlový deň 2012 poriadne pokročili práce na výstavbe prístreška pre obyvateľov a návšteníkov krásneho zákutia pri vodnej nádrži pod lyžiarskym vlekom v Cigli. Aktivisti z občianskeho združenia VRCHVODA spolu s ďalšími dobrovoľníkmi pracujú na všeobecne prospešnej drobnej stavbe v rámci projektu Malá oáza pre hornú Nitru, finančne podporovaného Slovenskými elektrárňami, a.s.. Na snímkach vidno najprv stav z 26. júna (pred postavením), potom idú snímky z 30. júna, kedy sme postavili základňu z hrubých hranolov a na konci galérie sú snímky z 1. júla 2012, kedy sme urobili krov. Radosť zo svornosti a dobrý pocit z prác, ktoré robíme pre Cigeľ v roku 650. výročia prvej písomnej zmienky, nám nekazí ani mimoriadne horúce počasie - predsa sa môžeme schladiť vo vodnej nádrži... Zostáva kllincovať dosky, lakovať, maľovať, upraviť vnútro prístreška, klampiarske práce, zastrešenie, osadiť lavičky - každá pomoc je vítaná! Kontaktujte organizátorov s návrhmi na konkrétnu pomoc
 
   

   
ENO Deň sadenia stromov
Owner:
Size: 25 Images
Created: 23-05-2012

Životné prostredie je pre nás dôležité. Strom je jeho symbolom. Pripomína význam prírody a ochrany životného prostredia. Popoludní 22. mája 2012 sme sa pripojili do celosvetovej environmentálnej udalosti - Deň sadenia stromov, ktorej cieľom je do roku 2017 vysadiť 100000000 - sto miliónov stromov!

LESY SR, závod v Bojniciach nám v rámci projektu STROMY POZNANIA darovali základ malého cigeľského arboréta: niekoľko sadeníc najtypickejších slovenských druhov listnantých aj ihličnatých stromov. Vďaka ochote vedúceho  bojnických Lesov, Ing. Chyla, sme svojím dielom mohli prispieť ku svetovému dňu aj my, predstavitelia občianskeho združenia Vrchvoda v Cigli. Zasadili sme agát, lipu, jarabinu, čerešňu, hrab, buk, dub, borovicu, smrek, javor atď...  Dúfame, že spolu s našimi stromčekami budeme rásť v ústrety lepšej budúcnosti.

 
   

   
Solárny deň - pre radosť cigeľských detí
Owner:
Size: 132 Images
Created: 10-05-2012
V utorok 8. mája sa konali druhé Solárne dni v Cigli, ktoré priniesli krásne slnečné počasie a veľa radosti najmä deťom, ich rodičom a ostatným návštevníkom. Ako vidno na našich galériách, deti kreslili, behali, hrali loptové hry... Skôr narodení sa pobavili lúštením kvízových otázok a rozhodovali sa či je tmavšia obloha v Tatrách alebo Poloninách. Dve volejbalové družstvá si zahrali dvojsetový zápas a tiež prispeli ku zvýšeniu povedomia o slnečnej energii a možnostiach jej využitia v domácnostiach, v obciach i hospodárstve. Ďakujeme Jozefovi Dámerovi za desiatky fotiek, ktoré najlepšie vystihujú atmosféru vydareného podujatia.Ďakujeme aj celoslovenským organizátorom Solárnych dní, a tiež Slovenským elektrárňam, obci Cigeľ a všetkým aktívnym členom občianskeho združenia VRCHVODA
 
   

 

  • Random images
     
     
  • Latest images
     
     

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.