Dve % pre OZ VRCHVODA

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Domov arrow Galérie (nové!)

Rôzne galérie
   
Snímky zo Šarkaniády 2014
Owner:
Size: 51 Images
Created: 20-10-2014
Mali by sme neskromne konštatovať, že Šarkaniáda 2014 sa môže pokojne zaradiť medzi ďalšie úspešné akcie nášho občianskeho združenia (Opera, Poľsko s Oravou, Výlety, Brigády, Oáza, Kvety, Školenia dôchodcov...). Len možno propagácia mohla byť lepšia, nech by už nemohol nik povedať, že sa o tomto krásnom cigeľskom podujatí nedozvedel včas. Deň predtým boli šarkany na prievidzskom letisku, ale nám vyšlo lepšie počasie, bola bezprostrednejšia nálada a deti z Cigľa to mali doma. Prišli najmä rodiny s malými deťmi a veríme, že ich očakávania boli naplnené. Púšťali sa šarkany, deti súťažili, dospelí sa radovali, lietali aj modely lietadiel, altánok pri vodnej nádrži akoby praskal vo švíkoch... Takto sa treba tešiť z našej krásnej prírody a zo spoločnosti priateľov, susedov a známych! Nabudúce príďte aj vy ostatní - načo sedíte pri počítačoch a internete a na naše krásne zážitky sa len pozeráte? Fotil Jojo Dámer a ešte niekoľko desiatok fotiek má v počítači! Isto urobíme verejné premietanie snímok zo Šarkaniády a iných akcií.
 
   

   
Výlet na Oravu a do Poľska
Owner:
Size: 25 Images
Created: 17-10-2014
Výprava viac ako 40 Cigeľčanov s kamarátmi z Prievidze, Bojníc a okolia mala úspech. Snímky z nakupovani v Novom Targu nemáme, ale Oravský hrad sa na fotkách skvie v celej svojej kráse. Fotili Kadlečíkovci, Sharifiovci, Mikušovci
 
   

   
Z Valného zhromaždenia 2014
Owner:
Size: 39 Images
Created: 31-08-2014
Snímky pripomínajú, ako užitočne a príjemne sme strávili deň v prírode a s priateľmi - 29. august 2014.
 
   

   
Cigeľská kosa 2014
Owner:
Size: 71 Images
Created: 27-07-2014

Štvrtá Cigeľská kosa 2014 je nielen súťažou zručných koscov. Je tiež príležitosťou na kultúrne spoločenské stretnutia a možnosťou spoznať zaujímavých a talentovaných ľudí - tento rok sme napríklad mali možnosť sa zhovárať so spisovateľom Štefanom Wolfom, počúvali sme výrobcu gájd a muzikanta Juraja Dufeka, Lukáš Jánoška "lákal" deti na Etnokurzy... Kľuska, Košút, Šeligová az našich napríklad Rasťo Minich kosia na európskej úrovni!

Pekné podujatie, úspešné, prínosné - kto pomohol pri organizácii, môže byť skutočne spokojný...

 
   

   
Ešte zopár fotiek od prameňa Kriškovského potoka
Owner:
Size: 23 Images
Created: 22-06-2014
fotil a poskytol pre www.vrchvoda.sk predseda urbáru v Cigli, Július Krausko
 
   

   
V Kriškovskom lese a pri prameni
Owner:
Size: 31 Images
Created: 15-06-2014
V sobotu 14. júna sme porobili okolo výsadby mladých smrečkov a vymenili strechu nad jedným z prameňov Cigeľského potoka nad Kriškovskými lúkami. Upravili sme okolie prameňa, opravili lavičku od cesty a obnovili ďalší krásny kút nášho chotára vo vlastníctve Pozemkového spoločenstva - Urbariát Cigeľ
 
   

   
Oprava strechy kostola v Cigli
Owner:
Size: 21 Images
Created: 05-06-2014
Pomôžte nám zachrániť miestny kostol sv. Matúša z 18. st.!! Tento raz začíname od strechy!! V posledných rokoch nás nevľúdne počasie (prívalové či dlhotrvajúce dažde, topiaci sa sneh, silný vietor a pod.) neustále presviedča o tom, že strecha kostola prestáva plniť svoju ochrannú funkciu – každý návštevník kostola si mohol všimnúť presakujúce „mokré mapy“ či vodu stekajúcu po stenách; každý návštevník cintorína mohol spozorovať okolo kostola popadané kusy šridiel či nestabilné válovce na streche. Odborníci preskúmali súčasný stav krovu i krytiny a usúdili, že ich kompletná výmena je naozaj nevyhnutná, aby sa predišlo ohrozeniu zdravia či ďalším škodám na spoločnom majetku!!
 
   

   
Počítačové školenie pre seniorov
Owner:
Size: 18 Images
Created: 22-03-2014
V piatok 21. marca 2014 sa konalo druhé počítačové školenie seniorov z našej obce. Organizovalo OZ Vrchvoda, priestory a energie, iinternetové priojenie poskytla Základná škola s materskou školou v Cigli. Zúčastnili sa siedmi až ôsmi obyvatelia obce so svojimi počítačmi, do tajov informatiky ich zaúčali Evka, Janko, Janko ml., Jožko, Dadka. Ďakujeme zúčastneným, hodnotíme podujatie ako veľmi vydarené... Fotil Jozef Dámer.
 
   

   
Banská Bystrica 28.12.2013
Owner:
Size: 25 Images
Created: 10-01-2014
Výlet do Banskej Bystrice na multižánrové poudjatie VERDI, v sobotu 28. decembra 2013 bol úžasnýn. Po vystúpení z autobusu sme si užili  centrum B. B. a potom sme šli do Štátnej opery, kde excelovali najmä pán Kožuch a Štefan Svitok ml., umelecký šéf opery.
 
   

   
Ešte jedna galéria zo Šarkaniády 2013
Owner:
Size: 61 Images
Created: 04-11-2013
S odstupom jedného týždňa sa znova potešme snímkami z vydarenej akcie pre deti a rodiny, mladých i starších priaznivcov púšťania šarkanov a nádhernej jesennej prírody. Pre svoju radosť a potešenie z lietajúcich objektov sa na cigeľských lúkach zúčastnili desiatky ľudí z Cigľa, Sebedražia, Prievidze, Bojníc, i z Oslian, Čerenian... Krásne fotky poskytla Ľ. Sekanová, ďakujeme.
 
   

 

  • Random images
     
     
  • Latest images
     
     

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.