Dve % pre OZ VRCHVODA

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Domov arrow Galérie (nové!)

Rôzne galérie
   
Výber z vyše 500 snímok z Kosy 2015
Owner:
Size: 90 Images
Created: 29-07-2015
Tí, čo sme boli 25. júla 2015 na V. Cigeľskej kose, sme si všetci určite všimli čiperného päťdesiatnika s fotoaparátom, ktorý všade bol a všetko videl aj zaznamenal do digitálnych snímok. Ing. Jozef Dámer má vo svojom archíve okolo 500 snímok, z ktorých publikujeme len cca 90, aj to v menšom rozlíšení. Ďakujeme Jožko!
 
   

   
Brigáda v Kriškovciach
Owner:
Size: 47 Images
Created: 20-05-2015
 
   

   
Maškarný na lyžiach 2015
Owner:
Size: 109 Images
Created: 14-03-2015
Snímky poskytol Jozef Dámer, tohtoročný Maškarný na lyžiach bol samozrejme že na snehu, v krásnom slnečnom počasíi. Vyhral biely strašiačik, ale aj ďlašie masky boli výborné.
 
   

   
Vydarený školský ples
Owner:
Size: 115 Images
Created: 14-03-2015
Fotil Jozef Dámer, a fotil tak dobre, že zaznamenal výbornú náladu hostí, krásnu výzdobu sály Kultúrneho domu v Cigli, starostlivé a šikovné organizátorky, obetavých pracovníkov kuchyne a obsluhy, dobrú muziku...
 
   

   
Snímky z fašiangového sprievodu
Owner:
Size: 83 Images
Created: 17-02-2015
Ďalšie pekné snímky pre radosť všetkých záujemcov, spomienky na vydarené fašiangy 2015  nám Ing. L. Mikuš ("preceda" cigeľskej fašiangovej pospolitosti) poskytou!
 
   

   
Veselý fašiangový sprievod masiek 2015
Owner:
Size: 75 Images
Created: 16-02-2015
V sobotu, na Valentína 2015, išiel opäť tradičný fašiangový veselý 33 - členný sprievod dedinou. Koniec fašiangov sme v Cigli oslávili ako sa patrí. A na večernej dedinskej zábave v Kultúrnom dome bolo opäť výborne. Cigeľské naivné divadlo bodovalo u všetkých viac ako 150 účastníkov! Cajfove sólo bolo zas originálne, veselé a udivujúce. Ostatní divadelníci, vedení Laci Mikušom potvrdili ba až prekonali všetky optimistické očakávania. 
 
   

   
Na exkurzii v OA Prievidza
Owner:
Size: 6 Images
Created: 31-01-2015
Zorganizovali sme pre našich seniorov - účastníkov minuloročného počítačového kurzu exkurziu do Prievidze na Obchodnú akadémiu, v Deň otvoreých dverí, 29. januára 2015. Bolo to príjemné a poučné, všestranná spokojnosť. Ďakujeme 
 
   

   
Zo 40. Pochodu vďaky SNP
Owner:
Size: 24 Images
Created: 19-01-2015
V sobotu 17. januára 2015 sme sa na jubilejnom Pochode vďaky SNP stretli s desiatkami priateľov a známych - z Cigľa, z Prievidze, z Kostolnej Vsi ale aj z Kremnice, z Nolčova, z Piešťan... Na štarte nebolo snehu vôbec, ale postupne pribúdal, na murovanej chate už bola takmer súvislá pokrývka a na Bielom kameni bolo bielo. Ako vidno na snímkach, na vleku sa dá pekne lyžovať. Objavom pre skupinu turistiek bola parádna pešia trasa z murovanej chaty ku vrcholu vleku a popri vleku dole až do dediny. Viacerí boli samozrejme až na Bielych skalách. Opäť sme mali príjemný  zážitok. 
 
   

   
Uvítanie monografie o Cigli
Owner:
Size: 37 Images
Created: 21-12-2014
Snímky, ktoré vytvoril Jozef Dámer, výstižne dokumentujú priebeh a výsledky slávnostného zuvedenia prvej monografie o našej obci do života.
 
   

   
Spoločná poľovačka 2014
Owner:
Size: 34 Images
Created: 22-11-2014
Po spokojnosti s minulým ročníkom spoločnej poľovačky boli opäť členovia nášho občianskeho združenia oslovení - pomôcť pri organizácii občerstvenia účastníkov spoločnej poľovačky Poľovníckeho spolku pri urbároch Cigeľ, Sebedražie, Koš. Vynaložili sme hodiny dobrovoľníckej práce a veríme, že všetkým sa páčilo. V sobotu 22. novembra pod vedením hospodára poľovnbíkov, Ľudvíka Fábryho pomáhali - Julo Krausko s autom, Jožo Dámer, Ján Krausko, Ján Krausko ml., Ivan Kadlečík s varením čaju, kávy a hlavne veľmi chutnej a sýtej kapustnice, Ivetka, Ľubka Krausková, Katka Dámerová s užasnou výzdobou sály, s upratovaním s obsluhou a všetkým, čo bolo potrebné pre spokojnosť poľovníkov, hodnostárov, rozhodcov  a hostí, Snímky z unikátneho podujatia v Cigli a prírode cigeľského chotára fotil Ivo Kadlečík
 
   

 

  • Random images
     
     
  • Latest images
     
     

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.