Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Domov arrow Galérie (nové!)

Rôzne galérie
   
Valné zhromaždenie 2017
Owner:
Size: 73 Images
Created: 31-08-2017
V utorok 29. augusta 2017 sa konalo naše výročné valné zhromaždenie. Pozrite si snímky z tohto dôležitého a príjemného zasadnutia pri našom altánku v Malej oáze pri vodnej nádrži v Cigli.
 
   

   
Cigeľ - Lednice - Valtice - Prievidza
Owner:
Size: 39 Images
Created: 23-10-2016
Snímky zo soboty 2. októbra 2016, Ivan K
 
   

   
6. Cigeľská kosa
Owner:
Size: 120 Images
Created: 01-08-2016
Evka stihla, popri všetkej dobrovoľníckej práci počas 6. Cigeľskej kosy v sobotu 30. júla 2016, aj fotiť... Bol to pekný a vydarený víkendový deň v Cigli
 
   

   
Ošetrenie a ozdravenie našej Lipy
Owner:
Size: 19 Images
Created: 19-06-2016
 
   

   
CIgeľský Solárny deň so stromčekmi
Owner:
Size: 22 Images
Created: 24-05-2016

V rámci celoeurópskeho podujatia Solárne dni 2016 sme spolu s urbariátom pomohli našej prírode a tak aj spoločne (a užitočne) strávili krásny slnečný deň. Mladé stromčeky sa určite potešili smile – emotikon

Nabudúce sa k nám pokojne pridajte a spolu s nami pomôžte nášmu biotopu. Spolu nám to pôjde ľahšie a bude veselšie ...

 
   

   
Beseda s cigeľskou liečiteľkou A. Sedliačkovou
Owner:
Size: 13 Images
Created: 30-04-2016
V piatok 29, apríla 2016 zorganizovalo občianske združenie Vrchvoda v spolupráci s Úniou žien v Cigli besedu a prednášku s miestnou liečiteľkou Agátou Sedliačkovo. V priestoroch knižnice sa zišlo takmer 50 vďačných poslucháčov - záujemcov o rady od pani Agáty. Douzvedeli sme sa, že dôležitý je komplexný prístup k liečeniu ľudských neduhov, veľmi významný je pozitívny a pokorný životný postoj, "najma sa, tristo duší!!!! netreba prdúškavieť s nenávistníkmi (maximálne do večera), treba odpúšťať a milovať blížnych". Takmer neuveriteľné (ale vraj účinné) sa zdajú byť rady o používaní svätených vôd, byliniek vo víne, obrazov so svätými, o vyvetraných zrkadlách pod posteľou, liečení na diaľku, vyžarovaní a pohlcovaní žiarenia... Účastníci si mohli za dve eurá kúpiť knihu so súhrnom odporúčaní. Pani Agáta je múdra, vtipná, skúsená liečiteľka a my jej za všetko ďakujeme. Snímky vyhotovil Jojo.
 
   

   
Kamenné kríže na starých cintorínoch
Owner:
Size: 11 Images
Created: 23-12-2015

Na cintorínoch v Cigli a v Malej (Štefanovej) Lehote sa nachádzajú aj staré kamenné kríže od miestnych  kamenárskych majstrov spred 100 - 150 rokov. Zo sochárskeho hľadiska vynkajú umeleckým spracovaním detailov a sú mimoriadne cenné. Málokto však o existencii týchto kamenných krížov z miestneho andezitového tufu vie. Zaslúžia si údržbu, obdiv a publicitu. Mali by sme o nich viac vedieť, rozprávať o nich, chodievať tam obdivovať a starať sa o ne s pietou a úctou

 
   

   
Vianočný sen pod Kľakom
Owner:
Size: 21 Images
Created: 21-12-2015

Z facebookovej stránky OZ S úsmevom:

Projekt Vianočný sen 1. časť.
Štedrý večer, na ktorý sa nezabúda,

zažili všetci, ktorí ho s nami v sobotu 19.12.2015, v Horskej chate Kľak prežili. A nebolo ich veru málo. Pri štedrovečernom stole sedelo rovných sedemnásť duší. 
No, a ak k tomu prirátame našich drahých priateľov, ktorí si aj napriek vianočnému zhonu našli čas, a prišli nás v tento deň pozdraviť, tak sa nás v ten deň stretlo na Kľaku až 32. Práve vďaka nim mal náš štedrý deň neopakovateľne krásnu a čarovnú atmosféru prevoňanú purpurou, vanilkou a badiánom.
Prestreté bolo aj pre náhodného pocestného, ktorý by v túto hodinu šiel okolo a zaklopal by na naše dvere. No, a jeden tanier mali na stole aj tí naši drahí, ktorí sa na nás pozerajú už len z neba, očami hviezd. V tú noc bola síce v doline hmla ako mlieko, ale hore nad nami bolo nebo čisté ako horská studňa, a tých očí na nebi bolo naozaj neúrekom. Hádam sa aj usmievali, keď nazerali do okien chaty, a videli, ako tam deti v tajomnom očakávaní vianočného prekvapenia šepocú slová modlitby, ktorá sa aj napriek tomu, že nebola úplná, niesla až k nebu. 
Ale pekne po poriadku, všetko sa to naplno začalo ešte o 10,00 hodine na stanici v Prievidzi, kde sa stretli všetci tí, ktorí mali chuť stráviť s nami neobyčajný víkend na Kľaku. Všetci boli príjemne naladení, v radostnom očakávaní neobyčajných zážitkov. 

 
   

   
Zájazd do Poľska 2015
Owner:
Size: 48 Images
Created: 04-11-2015
Pekný a zážitkový zájazd do Poľska, do Leštín na Orave a do Krajinky dokumentuje galéria Ivana Kadlečíka ml. Radi si pripomenieme krásny deň v spoločnosti príjemných ľudí.
 
   

   
Valné zhromaždenie 2015
Owner:
Size: 25 Images
Created: 14-09-2015
Snímky z pekného prostredia a príjemného letného stretnutia na Valnom zhromaždení OZ VRCHVODA na konci augusta poskytol na publikovanie J. Krausko. Ďakujeme
 
   

<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>
Zobrazujem 1 - 10 z 135
 

  • Random images
     
     
  • Latest images
     
     

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2024 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.