Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Estera
Zajtra má meniny
Aleš

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
List pre Hlavný banský úrad v B. Štiavnici - lom Košariská

Vec: Nesúhlas s rozhodnutím
            Rada občianskeho združenia Vrchvoda, ktoré pôsobí v obci Cigeľ, zásadne nesúhlasí s rozhodnutím Obvodného banského úradu v Prievidzi č. 513-1442-1/2020 zo dňa 25.júna 2020 o predĺžení doby platnosti rozhodnutia č. 1280-3047/2015 z 18.novembra 2015 o povolení činnosti vykonávanej banským spôsobom v katastrálnom území Cigeľ, lokalita Košariská pre žiadateľa spoločnosť ANDESIT MINE, s. r. o.

Celý článok...
 
Odlesnenie a povolenie ťažby andezitu v Košariskách v Cigli

Konanie Obvodného banského úradu v Prievidzi o kameňolome v Košariskách nad obcou Cigeľ bolo rýchle, vyhovelo sa žiadosti za záujmy ťažobného priemyslu. Udialo sa to v priebehu cca jedného mesiaca do 25. júna 2020, obec Cigeľ k tomu nemala žiadne námietky, resp. nedala jasné stanovisko. Úrady pracovali a asi sa ani nepočítalo s nejakými prekážkami. Totižto ak by sa žiadny z účastníkov konania neodvolal, po 15 dňoch by bolo povolenie obvodného banského úradu v Prievidzi konečné a platné.

Lenže obecný úrad, starosta a poslanci mali k tomu niekoľko porád a teraz organizujú podávanie odvolaní, ktorými obyvatelia obce chcú dať na známosť banských úradov svoje záujmy a námietky proti ťažbe. Nechcú výbuchy, otrasy, hluk, prach, stredný zdroj znečistenia ovzdušia, odlesnenie, nákladné autá v území a v obci, dízelagregáty v cigeľských lesoch, narúšanie krásnej krajiny, prírody a pokoja obyvateľov obce niekoľko sto metrov od najbližších domov. Listy obyvateľov obce sa zbierajú na obecnom úrade do pondelka 13.07.2020 a veríme, že budú riešené v rámci odvolacieho konania Hlavným banským úradom v Banskej Štiavnici. Už niekoľko stoviek obyvateľov podalo námietky - pridajte sa k nám.

 
Pandémia COVID19

Svetová epidémia ochorenia koronavírusom zasiahla aj život obyvateľov našej obce. Aj naše občianske združenie VRCHVODA chce prispieť ku tomu, aby sa ohrozenie odvrátilo a zachránili sa životy a zdravie obyvateľov. Pripravili sme a rozniesli do schránok bulletin s informáciami a odporúčaniami , ako sa správať, ako predísť ochoreniu a čo robiť, ak ochorieme. Dali sme ušiť sto rúšiek a rozdali po našej obci. Fotogaléria

Informácií o COVID19 je na internete obrovské množstvo, vyberajme si však zdroje, ktoré sú bezpečné a dôveryhodné, napr. www.korona.gov.sk. Dodržujme opatrenia, strpme obmedzenia, susedsky si pomáhajme, buďme disciplinovaní a pozitívni.

 
Ruší sa operné predstavenie
Podľa našich informácií sa predstavenie Štátnej opery Banská Bystrica Pocta Štefánikovi, ktoré malo byť v nedeľu 8. marca 2020 v Kultúrnom dome v Cigli, neuskutoční, kvôli celoslovenským obmedzeniam pre zvýšené riziko nákazy koronavírusom.
 
Dve alebo tri percentá z vašich daní pre Vrchvodu

 Aj tento rok, 2020, je naše občianske združenie VRCHVODA registrované notárom ako poberateľ podielu zo zaplatenej dane za rok 2019 (dve alebo tri percentá).

Ak ste zamestnanci, môžete požiadať zamestnávateľa o potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. Budeme vám vďační a určite použijeme peniaze na dobrú vec, keď vyplníte aj tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.  Ak podávate daňové priznanie za fyzickú či právnickú osobu, môžete pre darovanie peňazí občianskemu združeniu VRCHVODA použiť naše údaje. ĎAKUJEME!

  

 
Kalendár vývozu odpadov na rok 2020

 

 

Vyrobili sme pre Cigeľ tabuľku, kalendár na rok 2020 s vyznačenými dňami, kedy sa z obce odvážajú jednotlivé zložky odpadu. Pre ochranu životného prostredia, zlepšenie separovania v našej obci, väčší prehľad o termínoch vývozu  komunálneho odpadu a farebných kontajnerov. Tabuľku si môžete stiahnuť a vytlačiť (alebo ušetrite lesy a netlačte ju). Viac o správnom separovaní odpadov nájdete napríklad na stránke www.triedime.sk  

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 10 - 18 z 383

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.