Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Zora
Zajtra má meniny
Miloš

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Solárne dni 2017 v Cigli

Občianski aktivisti a dobrovoľníci z obce Cigeľ aj tento rok upozornia na význam a neoceniteľnú hodnotu slnečnej energie, ktorá zohrieva nielen ľudské telo ale aj dušu. V peknom slnečnom počasí by sme chceli spolu s cigeľským urbárom sadiť stromčeky, čistiť prírodu. Chceme aby ľudia ale aj príroda, mladé stromčeky mali úžitok z dostatku slnečnej energie. Udalosť sa koná v rámci slovenských Solárnych dní 2017, s podporou neziskovej organizácie Slovak Renewable Energy Agency (SK REA). Počas víkendu 7. - 9. mája, na kedy sme mali akciu naplánovanú však dosť pršalo, akciu sme po dohode s predsedom urbára preložili na niektorý júnový víkend.

V sobotu 20. mája 2017 sme urobili kus práce pri viacúčelovej vodnej nádrži v Cigli. Vyčistili sme okolie altánka, upravili prístupovú cestu a schody, lavičky, ohnisko... Vyviezli sme z tohto krásneho oddychového miesta asi osem vriec odpadu, ktoré tam pohodili nezodpovední návštevníci len za posledných niekoľko mesiacov. Zamýšľali sme sa nad možnosťami večerného osvetlenia altánku a napájania videokamery, ak by sme sa rozhodli ju osadiť. Pri práci sme mohli používať pracovné rukavice, modré tričká a ďalšie drobnosti, ktoré sme dostali od slovenského organizátora tohtoročných Solárnych dní, firmy SK REA. Očerstvenie sme zabezpečili z vlastných zdrojov občianskeho združenia. 

 
Gypsy Dance a CIgánski diabli 10. júna v Prievidzi

Priatelia, dávam do pozornosti podujatie v Dome kultúry 10.06.2017 o 19:00 (sobota) - KING OF THE GYPSY DANCE a CIGÁNSKI DIABLI.. Zajednala som 10 lístkov. Dajte mi vedieť, či je záujem o toto podujatie čo najskor. Vstupné: 24,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal. Prajem pekný deň. Martina Krausková

 
Vrchvoda opäť športuje - Bowling, Nitrianske Rudno, 10.3.2017

Keď sme pred časom mali 1. ročník bowlingového turnaja, ani som nepredpokladala, že 2. ročník príde tak rýchlo. Nakoľko neubehlo ešte ani polroka, ťažko povedať, či sa jednalo o ročník, polročník, alebo o nejaký iný ..očník. V podstate je to jedno, hlavne že sme sa zorganizovali. V tomto bode opäť zohrala hlavnú úlohu naša kultúrna a teraz už aj kultúrno-športová referentka. Nič nenechala na náhodu, aj keď drobný informačný šum nastal. Namiesto informácie, že na organizačné stretnutie do pizzerie musí prísť z rodiny aspoň muž, vzniklo z toho, že musí prísť iba muž. A tak Katka, aj keď nechcela, musela ostať doma. My ostatné, čo chceme mať všetko pod kontrolou, sme prišli. A dobre sme urobili, najedli sme sa, napili, zabavili a potom celkom natešené išli domov. Dôvod bol jasný. Bolo krátko po MDŽ a éterom sa nieslo záhadné spojenie „rúžok pučový“. Tak sme dúfali, že bowling prinesie aj nejaké „tajné“ prekvapenie. A aj priniesol – nebolo nič. Ani rúžok pučový, ani púčok ružovýL.

Počas bojovej porady bol však vypracovaný detailný plán prepravy osôb. Naša logistika má zatiaľ ešte drobné rezervy – autá z dolného konca išli brať pasažierov na horný koniec, autá z horného konca zas na dolný, ale za to už na druhý pokus sa manželské páry  dostali do toho istého auta! Posmelení týmto zistením, že keď sa chce, tak sa dá, stanovili sme čas a miesto odchodu z Cigľa. A čuduj sa svete, na druhý deň meškalo iba jedno auto aj to nie dlho! Pre budúci ..očník navrhujem na doklad pre šoféra okrem zoznamu osádky uviesť aj čas odchodu.  Veď procesy treba neustále zlepšovať.

Na bowling sme však prišli včas. Krásne sme stihli úvodné losovanie športových dvojíc. Zvolená metóda síce vylučovala možnosť, že by manželský pár tvoril dvojicu, ale nevylučovala možnosť hrania na tej istej dráhe. Ak sa v budúcnosti chceme vyhnúť vyhrážkam typu – ak to zhodíš, budeš bez večere, prípadne zabudni na nové topánky, alebo spontánnej radosti, ak partner netrafil, treba myslieť aj na tento aspekt.

Súťažné zápolenie sa nieslo vo veselom duchu – od spontánnej radosti sprevádzanej výskaním a skákaním po zhodení všetkých kuželiek až po nefalšovanú radosť súperov, ak išla guľa mimo dráhy.

Oproti minulému ročníku bolo poznať zlepšenie hry. Jednak sme stihli za 2 hodiny odohrať takmer celé 4 kolá, ale už sme čiastočne pochopili aj počítačové hodnotenie. Prispel k tomu najmä fakt, že počas tejto hry som bola členkou rozprávkovej trojice a teda som mala čas sledovať hru. Podrobnou analýzou zobrazovaných bodov som pochopila, že za každé X sa okrem 10 pripočíta aj dvojnásobok nasledujúceho hodu. Úžasné zistenie, len som si ho mohla nechať pre seba! Po jeho zverejnení Princ začal hádzať X a tak sa dostal do vedenia. Nedosiahol síce najvyšší počet bodov na jedno kolo, tam jasne dominovali Ceasar, motýľ Emanuel aj Obelix, ale radosť mu to nepokazilo.

Záverečné vyhlásenie výsledkov sa nieslo v mierne rozpačitom duchu. Výmena dráh urobila svoje. Vyhlásenie Šmolka so Šmolinkou sprevádzalo vznášanie množstva pripomienok a spochybňovanie výsledkov. Ale po zistení, že výherca získava právo uhradiť účet, nikto nemal záujem o preverenie spočítavania bodov.  Všetci sme sa svorne zhodli na tom, že víťazom je každý, kto sa zúčastnil. Odmenou mu bol zážitok z hry a spoločnosti priateľov.

Ale teraz, keď je účet už vyplatený, môžem napísať, že v prvom kole vyhral Obelix s Falballou, v druhom kole (po výmene dráh) motýľ Emanuel s vílou Amálkou a celkovými víťazmi sa stali Princ a Večernica . Gratulujem. Aj keď ktovie ... 4. kolo sme nedohrali do konca, takže aj toto sa dá spochybniť!

 Zapísala VK, v Cigli, 11.3.2017

 

 
42. ročník Pochodu vďaky SNP

42. ročník pochodu - významnej spoločenskej a turistickej udalosti bude v sobotu 21. januára 2017. Všetky pešie aj bežkárske trasy majú štart od Pamätníka padlých v Cigli po slávnostnom otvorení o 9:30 hodiny.

Na konci dňa čaká nás unavených a veríme, že aj spokojných návštevníkov výborný guláš, účastnícky list, odznak a dobrý pocit z kilometrov v zasneženej prírode v milej spoločnosti priateľov.

42. Pochod vďaky SNP v Cigli a Handlovej budúcu sobotu 21. januára 2017 odporúčame aj pre školské výpravy, mládež, rodiny, skupiny priateľov a turistické kluby. Podrobné informácie nájdete v propozíciách, na internete, www.pochodvdaky.sk

 
2017

 Šťastný nový rok 2017 prajeme všetkýjm priateľom a priaznivcom obce Cigeľ a občianskeho združenia VRCHVODA. Na konci roka 2016 sme sa stretli viacerí v budove bývalej základnej školy v Cigli, okolo desiatej sme sa začali hrať hry, ktoré starostlivo a úspešne pripravila Martinka. V búrlivej zábave sme takmer ani nestačili zaznamenať príchod nového roka. Nech sa teda aj v novom roku nášmu združeniu a obci  Cigeľ dobre darí! Veľmiď dakujeme Martinke Krauskovej, našej „kultúrnej referentke“,  za trpezliviosť, zodpovednosť a starostlivosť o zábavný kultúrny program, ďakujeme obci Cigeľ a Únii  žien za prenájom priestoru a vybavenia. Ďakujeme všetkým obyvateľom obce a okolia za podporu a pomoc v roku 2016, prajeme príjemný a nerušený rok 2017. Všetko najlešie v roku 2017! 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 73 - 81 z 381

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.