Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Fedor
Zajtra má meniny
Dana a Danica

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Úspech Šarkaniády 2018

Prečo bola Šarkaniáda 2018 v nedeľu 30. septembra 2018 taká úspešná? A vlastne čo je úspechom akcie zorganizovanej občianskym združením?

Spokojnosť účastníkov - najmä mladých rodín s deťmi, veľa smiechu, radosti, slnečné a jasné počasie... Ďakujeme cca 100 prítomným na Šarkaniáde 2018, blahoželáme víťazom (každý zvíťazil) a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

 
Autobusový zájazd Cigeľčanov do múzea v Auschwitz a Birkenau

Potreba širokej vzájomnej tolerancie, pripomenutie obetí druhej svetovej vojny, rozširovanie kultúry spolunažívania, mierového posolstva a ducha humanizmu, rozhodné odsúdenie zvrátených nacistických a rasistických ideí - ide o prázdne frázy, nič nehovoriace gramatické spojenia či trápne pózy?

Nie, treba ich formulovať a pripomínať takmer každodenne aj dospelým súčasníkom, školskej mládeži, spoluobčanom. Každý z nás, účastníkov zájazdu do koncentračných táborov Auschwitz a Birkenau, bol počas prehliadky múzea holocaustu, napr. v baráku č. 11, v rámci autobusového zájazdu v sobotu 22. septembra 2018 z Cigľa do Osvienčimu, konfrontovaný s dôkazmi o zverstvách, ktoré si dokážu urobiť ľudia navzájom. Už  nikdy a nikde vo svete by nemala vládnuť neúcta k životu, hanobenie slabých, nadraďovanie sa nad ostatnými...

Po hlbokých hodnotných zážitkoch z múzea sme navštívili mesto Krakov, kde sme sa pokochali stavebnými pamiatkami, pohľadmi na pulzujúci život veľkomesta, osviežili sme sa a pokojne vrátili do Cigľa. Fyzicky aj psychicky unavení alebo aj zocelení zo zájazdu (3:30 - 21:30) a plní zážitkov (spokojní, ako sa máme dobre) ďakujeme inšpirátorom (D. Svitok),organizátorom (Ľ. Fábry), sponzorom aj účastníkom zájazdu (49 ľudí z Cigľa).

 
VZ Vrchvoda

Rada občianskeho združenia Vrchvoda Vás pozýva na valné zhromaždenie OZ Vrchvoda.

Valné zhromaždenie (VZ) sa uskutoční dňa 1. septembra 2018 (v sobotu) v altánku na Malej oáze pod vlekom.

Program:

14:00                  otvorenie VZ

14:00 - 17:00       program VZ:

·         Správa o činnosti za uplynulý rok

·         Správa o hospodárení za obdobie september 2017 – august 2018

·         Správa revíznej komisie

·         Plán na ďalšie obdobie

·         Rozpočet na obdobie september 2018 – august 2019

·         Diskusia

·         Uznesenie

 

 Občerstvenie je zabezpečené.

 Všetci ste srdečne vítaní – oslávte s nami 10 rokov Vrchvody!

 
Obyvatelia obce Cigeľ navštívia múzeum v Osvienčime

Ludvo Fábry spoločne s priateľmi organizuje 22. septembra 2018 autobusový zájazd do múzea Koncentračného tábora Auschwitz - Birkenau v Poľsku. Na zájazd je možné sa prihlásiť najneskôr do 08.09.2018 na t.č. 0907265552 - Julka Svitková alebo 0907138282 - Ing. Iveta Fábryová. 

Odchod autobus je z Cigľa z hornej autobusovej zastávky o 04:15 hod a potom o minútku z dolnej zastávky. Návrat sa očakáva vo večerných hodinách, pretože bude zastávka aj v meste Krakow.

 
Letné kino v Ľubianke

Niekoľkokrát sme už boli spoločne v letnom kine Stodola v Ľubianke pri Oslanoch a veľmi sa nám páčilo prostredie i možnosť vychutnať si kultúru v milej spoločnosti priateľov. 

Radi by sme vás toto leto pozvali vo štvrtok 16. augusta 2018 na film:

TRI BILBORDY KÚSOK ZA EBBINGOM

– dráma/USA/2017/113 min./MP 15/hrajú: F.McDormand, W.Harrelson 

Stretneme sa tam o ôsmej večer, premietať začínajú cca 20:35, vstupné sú dve eurá, doprava individuálna, autami (kvôli ekológii a ekonomike sa snažme autá vyťažiť štyrmi - piatimi cestujúcimi). Členom OZ môžeme vstupné preplatiť. Tešíme sa!

Aktuálne informácie na kontaktnom maili, facebooku, telefonicky, osobne 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 64 - 72 z 403
© 2024 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.