Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Estera
Zajtra má meniny
Aleš

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Šťastné a veselé Vianoce 2018

Prajeme vám šťastné a veselé Vianoce. Nech je v našich domácnostiach a v spoločnosti priateľov hojnosť pokoja, lásky, šťastia a zdravia. Aby sme sa vždy z dobrého potešili a to zlé prekonali.

  

 
Adventná sobota 15.12.2018

V sobotu 15. decembra 2018 sme mali v Cigli takéto chvályhodné udalosti:

1.) ZBIERKA od 9,00 až 12,00 hod. => materiálna zbierka (trvanlivé potraviny, drogéria, čistiace prostriedky, deky, uteráky a niektoré časti oblečenia)

2.) MUZIKA od 15,00 hod. => súrodenci Michalcovci a ich cimbalová muzika

3.) ADVENTNÁ KAVIARNIČKA A BURZA:  kaviarnička otvára tradične svoje brány po koncerte, o 16,00 hod.

Nielen jednotliví naši členovia ale aj samotné občianske združenie VRCHVODA prispelo do materiálnej zbierky drogériou - nákupom v hodnote 50 eur. Koncert Paulínky, Samka, Tamarky a Mateja bol úžasný. Hrali krásne, spievali, rozprávali a rozdávali príjemné zážitky plnými dúškami. Nádherne znela ich viachlasná harmónia s cimbalom, husľami a a basou. Po koncerte nasledovalo posedenie s priateľmi či rodinou pri kávičke, punči a koláčiku. Šťastné a veselé Vianoce!

 
Výsledky volieb 2018

Po voľbách 2018 starostom obce ostáva Š. Mjartan a z deviatich poslancov budú pokračovať siedmi aj pre volebné obdobie 2018 - 2022: Ľ. Fábry,  J. Čertík, J. Krausková, I. Kadlečík, J. Dámer, O. Kováčová  a Z. Svitková. Novými dvomi poslancami budú J. Krausko ml. a Š. Svitok. 

Voličov bolo zapísaných 1016, vydaných obálok 743 (čo znamená 73,12 percentnú účasť). Starosta Š. Mjartan získal 330 hlasov, ostatní dvaja kandidáti spolu 405 hlasov. Výsledky zverejnila obec na svojej stránke.

Počty hlasov za starostu: Š. Mjartan 330, L. Fábry 273, J. Krausko 132. Pre voľby starostu bolo spolu 735 platných hlasovacích lístkov.

Počty hlasov za poslanca: L. Fábry 356, J. Čertík 338, J. Krausková 337, I. Kadlečík 312, Jozef Dámer 282, O. Kováčová 281, Š. Svitok 271, J. Krausko ml. 264, Z. Svitková 250. Náhradníci J. Krausko st. 242, Ľ. Dudáš 239, Š. Mjartan ml. 229, I. Svitok 221, D. Weiss 218, K. Koryťáková 187, J. Liener 183, Jul. Krausko 182, M. Mikuš 180, M. Fajerová 152. Pre voľby poslanca bolo spracovaných 733 platných hlasovacích lístkov.

Ďakujeme všetkým obyvateľom za vyjadrenie vlastného názoru v komunálnych voľbách 10. novembra 2018. Blahoželáme všetkým zvoleným kandidátom. 

 
Nedostatok vody v potoku Ciglianka

Podľa článku III. zmluvy na odber povrchovej vody na priemyselné využitie z potoka Ciglianka  má odberateľ: Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. už celé desaťročia, od roku 1970, povolenie na nakladanie s vodami a je oprávnený k odber povrchovej vody na priemyselné využitie z odberného miesta - potok Ciglianka v katastrálnom území obce CIgeľ. V roku 2018 podľa článku IV. plánujú bane z potoka odobrať spolu za rok až 190 tisíc kubíkov vody. Za jeden kubík vody platí odberateľ dodávateľovi - Slovenský vodohospodársky podnik, š. p. sumu 0,1120 eura. 

Tieto desaťtisíce kubíkov vody však v obci, v chotári, v potoku Ciglianka chýbajú a je žiaduce ich ponechať a vstúpiť do rokovaní s odberateľom a dodávateľom. Obyvatelia obce sa dlhodobo a dôrazne sťažujú na nedostatok povrchovej vody vodných tokov v našom chotári. Naposledy takéto pripomienky zazneli v pondelok 5. novembra 2018 na predvolebnom zhromaždení v Kultúrnom dome. Cigeľská novo zvolená samospráva sa musí urýchlene a dôrazne zaoberať aj týmto pálčivým problémom našej obce.

 
Piešťany a Radošina v októbri 2018

V sobotu 20. októbra 2018 sme zorganizovali pre 28 záujemcov jesenný výlet - autobusový zájazd OZ Vrchvoda z Cigľa do Piešťan a do Radošiny.

Piešťany sú celosvetovo známe kúpeľné mesto, kde boli zásluhou rodiny Winterovcov vybudované na začiatku 20. storočia viaceré významné diela, ktoré sme nemohli nenavštíviť. Most, socha "barlolámača", kúpeľné domy Irma, Pro Patria, Thermia... Pani sprievodkyňa nám fundovane vysvetlila a ukázala, čo je v Piešťanoch výnimočné: zdroj termálnej vody a liečivého bahna, chladiace veže, secesná architektúra a umelecké pamiatky, Napoleonove kúpele, park, kúpalisko Eva, Kolonádový most, Winterova ulica, Zelený strom...

Potom sme si v Piešťanoch urobili niekoľkohodinovú prechádzku, počas ktorej sme strávili nielen informácie o meste a jeho pamätihodnostiach, ale aj kvalitný obed, kávu a zákusky... Okolo štvrtej popoludní sme prišli do viníc nad obcou Radošina, kde zreje bielei modré hrozno a kde sa vyrába slávne radošinské víno. Radošina je najsevernejšou oblasťou, kde sa vyrába slovenské kvalitné víno, okrem iného aj značka klevner. V pekných priestoroch Pivnice Radošina sme strávili asi tri hodiny, počas ktorých sme okoštovali osem druhov značkových vín, zabavili sa, nakúpili si na domov a pred ôsmou večer, ako tínedžeri, sme boli doma.

Výsledkom tohto počtom možno menej významného zájazdu členov Vrchvody, obyvateľov Cigľa, Prievidze i Bojníc sú nielen zážitky gastronomické, turistické a sociálne, ale asi najviac podpora hodnôt národnej a regionálnej hrdosti, rozvoj kultúry, vzdelanosti a sociálnej súdržnosti. Ďakujeme 

Dôležitá poznámka: Tento krásny a úspešný projekt bol podporený finančným príspevkom z dotácie, ktorú občianskemu združeniu Vrchvoda poskytla Obec Cigeľ. Ďakujeme. 

 
Jesenný zájazd 2018

Tradičný každoročný autobusový zájazd pre členov a sympatizantov nášho združenia neplánujeme tento rok do zahraničia. Ide sa do mesta Piešťany s prekrásnym kúpeľným parkom a zaujímavými historickými pamiatkami. Cestou späť, popoludní, ochutnáme  dobré víno - slávny radošinský klevner.

Neváhajte s prihlásením  - cena je nevysoká, autobus neveľký, ponuka poučných a príjemných zážitkov s priateľmi neodolateľná!

  

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 37 - 45 z 383

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.