Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Práve je pripojených:
1 Hosť

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Fedor
Zajtra má meniny
Dana a Danica

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Stretnutie s pani prezidentkou Čaputovou

Vo štvrtok 16. januára 2020 navštívila Trenčiansky samosprávny kraj pani prezidentka Zuzana Čaputová. V oficiálnom programe sa stretla s predstaviteľmi TSK, mesta Trenčín, s vojakmi v Trenčíne, navštívila sklársku firmu v Lednických Rovniach. Od 16:00 mala naplánované v galérii Vážka v Trenčíne neformálne stretnutie, kam si pozvala 22 vybraných osobností z Trenčianskeho kraja, známych svojim aktivizmom, lokálpatriotizmom, dobrovoľníckou činnosťou, úspešným pôsobením v mimovládnych organizáciách, v kultúre, športe, školstve, zdravotníctve, v sociálnej oblasti... Medzi pozvanými bol napríklad primár doktor Peter Kaščák, mím Vlado Kulíšek, organizátor podujatí Ivan Ježík, MIlka Hromníková z Materského centra Srdiečko v Trenčíne, cyklisti bratia Velitsovci a niekoľko ďalších, 

Veľkou cťou, ocenením a uznaním aj pre naše občianske združenie bolo, že stretnutia sa na pozvanie pani prezidentky mohol zúčastnil aj Mgr. Ivan Kadlečík, obyvateľ obce Cigeľ, zakladajúci člen občianskeho združenia Vrchvoda v Cigli, lokálpatriot hornej Nitry, člen organizačného tímu rôznych regionálnych podujatí ako Cigeľská kosa, Pochod vďaky SNP, člen Jednoty slovenských matematikov a fyzikov, dlhoročný stredoškolský učiteľ, riaditeľ Obchodnej akadémie v Prievidzi, komunálny politik v Cigli. Kadlečík sa pričinil na udelení titulu Dedina roka pre obec Cigeľ, je spoluautorom prvej monografie o obci Cigeľ, publikuje v regionálnych a celoslovenských médiách, je autorom a spolurealizátorom projektov zlepšovania životného prostredia (Malá oáza pre hornú Nitru, Lipa pri kostole sv. Matúša v Cigli, Európske solárne dni), vytvára úlohy z matematiky pre maturitné skúšky, lektoruje vzdelávanie učiteľov regionálneho školstva. 

Podobne ako všetci ostatní účastníci stretnutia Kadlečík informoval o úspechoch a výzvach do budúcnosti svojej lokálnej komunity. Pani prezidentka sa živo zaujíma o okres Prievidza, kde má aj príbuzných, vypočula si informácie tak o aktivitách p. Kadlečíka a OZ Vrchvoda pre zlepšenie kvality života ľudí a kvality životného prostredia hornej Nitry, o situácii v komunálnej politike, ako aj v regionálnom školstve. 

Ako nakoniec stretnutia sama zhodnotila, vidí, že "vďaka šikovným a inšpiratívnym ľuďom sa môže zmeniť k lepšiemu nielen život komunity, mesta, ale aj celého regiónu. Diskutovala s viacerými osobnosťami kraja a aktívnymi ľuďmi z rôznych oblastí a stretla som sa s obrovskou dávkou energie a optimizmu, ktorá z ich práce pre spoločnosť ide. Vníma, že ich úsilie nie je vždy patrične docenené, ale všetci sa zhodujú, že aj vďaka spontánnym a nezištným aktivitám mnohých ľudí sa v ich meste a kraji žije lepšie". Uzavrela diskusiu vetou, že "najúčinnejšia cesta, ako môže spoločnosť bojovať so zlom, je rozširovanie priestoru dobra". 

"Trenčiansky kraj nie je iba kraj hradov, zámkov a legiend a Trenčín nie je iba mesto Pohody. Obidve samosprávy sú aj inšpiráciou pre ostatné slovenské mestá a kraje. Napríklad v prístupe k školstvu alebo rozvoju mesta. Župan Jaroslav Baška aj primátor Richard Rybníček hovorili o projektoch, ktoré ďaleko presahujú jedno funkčné obdobie a tento prístup je v súčasnosti oceneniahodný. Trenčiansky kraj navyše v blízkej čaká jedna veľká úloha. Zvládnuť transformáciu Hornonitrianskeho regiónu v súvislosti s ukončením ťažby uhlia."  

Pozvanie a samotné stretnutie s pani prezidentkou Slovenskej republiky môže byť pozitívnym impulzom a vzpruhou pre občiansku spoločnosť v regióne, činnosť aktívnych jednotlivcov v Cigli i pre celé OZ Vrchvoda. Lebo sme od najvyššej predstaviteľky Slovenskej republiky dostali uznanie, úctu, pravdu, poďakovanie a podporu.

 
Voňavé potešenie
Srdečne Vás pozývame na tvorivú dielňu "Voňavé potešenie", kde budeme vyrábať  krásne voňavé mydielka. Príďte v piatok 22. novembra 2019 do klubovne v starej škole v Cigli. Stretneme sa o 17:00 hod.
Celý článok...
 
Šarkaniáda 2019
Šarkaniáda 2019 mala úspech u detí, mladých rodín a divákov, ktorí so záujmom sledovali a zúčastňovali sa súťaží, púšťania šarkanov, ktoré sme pre nich pripravil v nedeľu 29. septembra 2019. Ďakujeme a tešíme sa s vami.
 
Valné zhromaždenie 2019

Rada občianskeho združenia Vrchvoda Vás pozýva na valné zhromaždenie OZ Vrchvoda Valné zhromaždenie (VZ) sa uskutoční dňa 31. augusta 2019 (v sobotu) v altánku na Malej oáze pod vlekom.

Program:

  • 14:00                    otvorenie VZ
  • 14:00 - 17:00       program VZ:
  •          Správa o činnosti za uplynulý rok
  •          Správa o hospodárení za obdobie september 2018 – august 2019
  •          Správa revíznej komisie
  •          Plán na ďalšie obdobie                                                        
  •          Rozpočet na obdobie september 2019 – august 2020
  •          Voľba členov Rady OZ a členov revíznej komisie
  •          Diskusia

Občerstvenie je zabezpečené. Všetci ste srdečne vítaní!  

V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť, zvážte, prosím, možnosť splnomocniť niektorého člena OZ Vrchvoda. Formulár splnomocnenia nájdete v prílohe 

 
Skrášľovací spolok Vrchvody

Už štvrtý rok sa OZ Vrchvoda stará o kvetinovú výzdobu hornej autobusovej zastávky v Cigli. Ďakujeme Richardovi a Števke Fleischerovcom za celosezónnu perfektnú starostlivosť o kvietky, o výsadbu sa postarali Dadka, Evka a Vanda. 

 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 37 - 45 z 403
© 2024 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.