Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Zora
Zajtra má meniny
Miloš

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Výsledky volieb 2018

Po voľbách 2018 starostom obce ostáva Š. Mjartan a z deviatich poslancov budú pokračovať siedmi aj pre volebné obdobie 2018 - 2022: Ľ. Fábry,  J. Čertík, J. Krausková, I. Kadlečík, J. Dámer, O. Kováčová  a Z. Svitková. Novými dvomi poslancami budú J. Krausko ml. a Š. Svitok. 

Voličov bolo zapísaných 1016, vydaných obálok 743 (čo znamená 73,12 percentnú účasť). Starosta Š. Mjartan získal 330 hlasov, ostatní dvaja kandidáti spolu 405 hlasov. Výsledky zverejnila obec na svojej stránke.

Počty hlasov za starostu: Š. Mjartan 330, L. Fábry 273, J. Krausko 132. Pre voľby starostu bolo spolu 735 platných hlasovacích lístkov.

Počty hlasov za poslanca: L. Fábry 356, J. Čertík 338, J. Krausková 337, I. Kadlečík 312, Jozef Dámer 282, O. Kováčová 281, Š. Svitok 271, J. Krausko ml. 264, Z. Svitková 250. Náhradníci J. Krausko st. 242, Ľ. Dudáš 239, Š. Mjartan ml. 229, I. Svitok 221, D. Weiss 218, K. Koryťáková 187, J. Liener 183, Jul. Krausko 182, M. Mikuš 180, M. Fajerová 152. Pre voľby poslanca bolo spracovaných 733 platných hlasovacích lístkov.

Ďakujeme všetkým obyvateľom za vyjadrenie vlastného názoru v komunálnych voľbách 10. novembra 2018. Blahoželáme všetkým zvoleným kandidátom. 

 
Nedostatok vody v potoku Ciglianka

Podľa článku III. zmluvy na odber povrchovej vody na priemyselné využitie z potoka Ciglianka  má odberateľ: Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. už celé desaťročia, od roku 1970, povolenie na nakladanie s vodami a je oprávnený k odber povrchovej vody na priemyselné využitie z odberného miesta - potok Ciglianka v katastrálnom území obce CIgeľ. V roku 2018 podľa článku IV. plánujú bane z potoka odobrať spolu za rok až 190 tisíc kubíkov vody. Za jeden kubík vody platí odberateľ dodávateľovi - Slovenský vodohospodársky podnik, š. p. sumu 0,1120 eura. 

Tieto desaťtisíce kubíkov vody však v obci, v chotári, v potoku Ciglianka chýbajú a je žiaduce ich ponechať a vstúpiť do rokovaní s odberateľom a dodávateľom. Obyvatelia obce sa dlhodobo a dôrazne sťažujú na nedostatok povrchovej vody vodných tokov v našom chotári. Naposledy takéto pripomienky zazneli v pondelok 5. novembra 2018 na predvolebnom zhromaždení v Kultúrnom dome. Cigeľská novo zvolená samospráva sa musí urýchlene a dôrazne zaoberať aj týmto pálčivým problémom našej obce.

 
Piešťany a Radošina v októbri 2018

V sobotu 20. októbra 2018 sme zorganizovali pre 28 záujemcov jesenný výlet - autobusový zájazd OZ Vrchvoda z Cigľa do Piešťan a do Radošiny.

Piešťany sú celosvetovo známe kúpeľné mesto, kde boli zásluhou rodiny Winterovcov vybudované na začiatku 20. storočia viaceré významné diela, ktoré sme nemohli nenavštíviť. Most, socha "barlolámača", kúpeľné domy Irma, Pro Patria, Thermia... Pani sprievodkyňa nám fundovane vysvetlila a ukázala, čo je v Piešťanoch výnimočné: zdroj termálnej vody a liečivého bahna, chladiace veže, secesná architektúra a umelecké pamiatky, Napoleonove kúpele, park, kúpalisko Eva, Kolonádový most, Winterova ulica, Zelený strom...

Potom sme si v Piešťanoch urobili niekoľkohodinovú prechádzku, počas ktorej sme strávili nielen informácie o meste a jeho pamätihodnostiach, ale aj kvalitný obed, kávu a zákusky... Okolo štvrtej popoludní sme prišli do viníc nad obcou Radošina, kde zreje bielei modré hrozno a kde sa vyrába slávne radošinské víno. Radošina je najsevernejšou oblasťou, kde sa vyrába slovenské kvalitné víno, okrem iného aj značka klevner. V pekných priestoroch Pivnice Radošina sme strávili asi tri hodiny, počas ktorých sme okoštovali osem druhov značkových vín, zabavili sa, nakúpili si na domov a pred ôsmou večer, ako tínedžeri, sme boli doma.

Výsledkom tohto počtom možno menej významného zájazdu členov Vrchvody, obyvateľov Cigľa, Prievidze i Bojníc sú nielen zážitky gastronomické, turistické a sociálne, ale asi najviac podpora hodnôt národnej a regionálnej hrdosti, rozvoj kultúry, vzdelanosti a sociálnej súdržnosti. Ďakujeme 

Dôležitá poznámka: Tento krásny a úspešný projekt bol podporený finančným príspevkom z dotácie, ktorú občianskemu združeniu Vrchvoda poskytla Obec Cigeľ. Ďakujeme. 

 
Jesenný zájazd 2018

Tradičný každoročný autobusový zájazd pre členov a sympatizantov nášho združenia neplánujeme tento rok do zahraničia. Ide sa do mesta Piešťany s prekrásnym kúpeľným parkom a zaujímavými historickými pamiatkami. Cestou späť, popoludní, ochutnáme  dobré víno - slávny radošinský klevner.

Neváhajte s prihlásením  - cena je nevysoká, autobus neveľký, ponuka poučných a príjemných zážitkov s priateľmi neodolateľná!

  

 
Zoznamy kandidátov pre komunálne voľby 2018

V zoznamoch kandidátov do volieb v novembri 2018 sú traja kandidáti na starostu obce Cigeľ a devätnásti kandidáti na poslancov Obecného zastupiteľstva obce CIgeľ.  Všetci deviati súčasní poslanci Obecného zastupiteľstva kandidujú aj v týchto voľbách. Z 19 kandidátov na poslancov sú štrnásti muži a 5 žien. Najmladší kandidáti majú 31 rokov a najstarší má 69 rokov. Za poslancov  kandiduje napr. predseda OZ, predseda TJ, predseda urbáru, vedúca Jednoty, sú tam zamestnanci, podnikatelia, učitelia... Deviati kandidáti na poslancov sú za SMER - SD, piati nezávislí, jeden za SNS, jeden za SPOLU, jeden za KDH, jeden za PS, jeden za SaS. Medzi kandidátmi sú aj členovia nášho OZ - na starostu kandidujú dvaja, za poslancov šiesti. Voľby sú v sobotu 10. novembra 2018.

 
Úspech Šarkaniády 2018

Prečo bola Šarkaniáda 2018 v nedeľu 30. septembra 2018 taká úspešná? A vlastne čo je úspechom akcie zorganizovanej občianskym združením?

Spokojnosť účastníkov - najmä mladých rodín s deťmi, veľa smiechu, radosti, slnečné a jasné počasie... Ďakujeme cca 100 prítomným na Šarkaniáde 2018, blahoželáme víťazom (každý zvíťazil) a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 37 - 45 z 381

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.