Dve % pre OZ VRCHVODA

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Lívia
Zajtra má meniny
Eleonóra

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Cígeľ, Cigľan, cigliansky...

Stretávame sa s rôznymi tvarmi názvu našej milej obce, obyvateľských mien a odvodených prídavných mien: Cígeľ – Cigeľ, Cigľan – Ciglan – Cigeľčan, Ciglianka – Ciglianka – Cigeľčanka, cigliansky – cígeľský – cigeľský... Každý z nás má na používanie správnych označení určitý názor alebo zvyk, ale čo hovorí o správnosti jednotlivých slov súčasná jazykoveda?

Celý článok...
 
Médiá sa zaujímajú o dianie v Cigli

Médiá sa zaujímajú o situáciu po začatí činnosti kameňolomu nad Cigľom a informujú o okolnostiach okolo povoľovania a posudzovania činnosti vykonávanej banským spôsobom v lesoch.

Občania pomaly nachádzajú odvahu sa vyjadrovať k veciam, ktoré ich ťažia. Prípadná rôznosť názorov by nemala rozdeľovať ani vyvolávať nevôľu, ide nám predsa všetkým o to isté - aby sa obci a Cigeľčanom vodilo čo najlepšie.

 
Životné prostredie v našom regióne

Dokumenty Environmentálna regionalizácia Slovenskej republiky 2008 uverejnené na Enviroportáli: http://enviroportal.sk/clanok.php?cl=14075 predstavujú zdroj informácií o stave ŽP v SR, určený pre odborníkov i širokú verejnosť. Nie je to však pre obyvateľov hornej Nitry príjemné čítanie. Žijeme v silne narušenom životnom prostredí, čo sa týka viacmenej každej z posudzovaných oblastí - VODA, PôDA, OVZDUŠIE, BIOTA a KRAJINA, HORNINY, ODPADY, ENVIRONMENTÁLNA KVALITA.

Veru, oprávnene sú naši spoluobčania obzvlášť citliví na rozvoj takých aktivít, ktoré by ešte viac zhoršili existujúci smutný stav životného prostredia. Radšej treba podporiť cestovný ruch, informatizáciu, recyklácie, trvalo udržateľný rozvoj, obnovu prírody a pamiatok, investície do ľudí, krajiny, prírody...

Celý článok...
 
Sivý Kameň 2009

Výlet na Sivý Kameň bol vydarený - počasie, super viditeľnosť, dobrá nálada

 
Krajina nad Cigľom

Lesy nad Cigľom sa menia - k horšiemu. Pomaličky, ale nie nenápadne sa zväčšuje odlesnená plocha. Devätnásteho júna popoludní (a vraj aj inokedy) tam dymilo a horelo. Verejnosť má úplné právo a povinnosť kontrolovať, či štátna správa, verejná správa, podnikatelia dodržiavajú právne predpisy. 
Predstavitelia moci a podnikatelia majú plniť svoje sľuby, dodržiavať zákony a zároveň sa snažiť čo najviac obyvateľom Cigľa kompenzovať škody, ktoré páchajú na životnom prostredí - na krajine, lesoch, vzduchu, cestách, faune a flóre, vode... Pozrite novú galériu 

Celý článok...
 
Jeden júlový týždeň
Tento týždeň bolo u nás v Cigli o čom hovoriť: príbuzných prišiel na bicykli až z Paríža pozrieť 58-ročný Marcel Foutoyet, baču obvinili z pokusu o vraždu tehotnej prostitútky, po havárii opitého vodiča došlo k  veľkému úniku plynu na hlavnej ulici s rizikom výbuchu.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 352 - 360 z 370

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2020 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.