Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Matúš
Zajtra má meniny
Móric

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Cigeľ a eurofondy

Naša obec nie je v Národnom strategickom referenčnom rámci pre programové obdobie 2007 - 2013 zaradená ako tzv. pól rastu. Preto má Cigeľ obmedzený prístup k získaniu európskych fondov z projektov cez jednotlivé operačné programy. Nie veľmi jednoduché, ale reálnejšie je získať peniaze z eurofondov pre Cigeľ cez Program rozvoja vidieka 2007 - 2013 (PRV). PRV má štyri osi:

  • ZVÝŠENIE KONKURENCIESCHOPNOSTI SEKTORA POĽNOHOSPODÁRSTVA A LESNÉHO HOSPODÁRSTVA
  • ZLEPŠENIE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A KRAJINY
  • KVALITA ŽIVOTA VO VIDIECKYCH OBLASTIACH A DIVERZIFIKÁCIA VIDIECKEHO HOSPODÁRSTVA
  • LEADER
Celý článok...
 
Rozvoj lyžiarskeho strediska Ski Cigeľ

Obyvateľov Cigľa a rekreačných lyžiarov teší, že boli urobené významné kroky pre zlepšenie služieb lyžiarskeho strediska na cigeľskom svahu. Do infraštruktúry a zariadenia vleku boli v zime 2009/2010 vložené veľké investície a mnoho ľudskej práce. Dôležité je, aby sa stredisku Ski Cigeľ v budúcom období darilo získavať a udržať záujem návštevníkov zo širokého okolia, zároveň sa snažiť o zisk alebo aspoň o finančnú udržateľnosť. Podľa nás je teraz treba stanoviť si dosiahnuteľné ciele a urobiť viacero opatrení:

Celý článok...
 
Februárové zasadnutie obecného zastupiteľstva v Cigli...

Naša obec sa minimálne od začiatku roka teší vysokému záujmu a priazni návštevníkov, obyvateľov regiónu, ľudí z celého Slovenska. Vďačíme za to organizátorom XXXV. ročníka Pochodu vďaky SNP, ktorý mal rekordnú účasť, vzácnych hostí, vynikajúce počasie. Cigeľ sa opäť stal zaujímavým aj pre zjazdových lyžiarov z bližšieho i širšieho okolia, lebo kvôli veľkým investíciám a výstavbe sa novému prevádzkovateľovi podarilo spustiť pravidelnú a nepretržitú premávku lyžiarskeho vleku. Naša mládež, školopovinné deti, milé žienky, členovia združenia, susedia, príbuzní dokázali pripraviť a urobiť nielen maškarný ples, ale aj niekoľkohodinový veselý fašiangový pochod, večernú zábavu s výnimočným predstavením, paródiou pohrebu zimy – pochovávaním basy. Cigeľ bol v novinách, televíziách, rádiách, internetových serveroch a správičkách, medzi ľuďmi v rozhovoroch mnohokrát pozitívne prezentovaný ako zaujímavá a sympatická dedinka v krásnej prírode podhoria Vtáčnik, kde si ľudia vážia tradície a vedia spolu pracovať aj sa spoločne zabaviť. Môžeme byť všetci Cigeľčania hrdí a spokojní, ako sa nám toto podarilo. Vydržme podobne a hľadajme všetky cesty, ako tento marketingový úspech Cigľa stále udržiavať a podporovať, no hlavne – ako ho využiť a čo najviac získať v prospech obce a obyvateľov. Obecné zastupiteľstvo 19. februára 2010 vyzvalo, aby sme pri rozhodovaní a riadení obce aj my, obyvatelia pomohli svojimi nápadmi, námetmi a prácou.

Celý článok...
 
Fašiangový sprievod a pochovávanie basy 2010

  V sobotu 13. februára 2010 popoludní naša mládež a chlapi so ženami urobili veselý fašiangový sprievod dedinou, ktorý potešil a pripomenul minulé časy a ľudové zvyky dedinčanov. Večer v kultúrnom dome v Cigli bola fašiangová zábava so zlatým klincom - pochovávaním basy. Ďakujeme.

 Aj regionálna televízia RTV Prievidza informovala niekoľkominútovým šotom o fašiangovom sprievode v Cigli -  počas piatej až siedmej minúty Novín z 19. februára 2010

Pozrite si

Prečítajte si článok tlačovej agentúry SR, STV, médií:

 a pustite si krátke videozáznamy:

Starostlivo pripravené podujatie prinieslo veľký úspech, radosť a zábavu mnohým obyvateľom Cigľa a okolia, zaujalo celoslovenské médiá...  O fašiangoch v Cigli informovala Tlačová agentúra Slovenskej republiky, Slovenský rozhlas, Slovenská televízia, regionálna televízia RTV Prievidza, tlačené a internetové magazíny.

 
Cigeľ na "YOUTUBE" - krátke videá

Pri potulkách internetom nájdeme aj niekoľko krátkych videozáznamov z podujatí a zaujímavostí Cigľa - Fašiangy 2010, Futbalový turnaj, Cigeľ - Paríž, Vatra 2009, dosť zaujímavý je aj záznam z večerného lyžovania na vleku v Cigli

 
V EÚ má verejnosť väčší vplyv na EIA

V procese povoľovania činností, ktoré majú významnejší dopad na životné prostredie a preto podliehajú povinnému posudzovaniu vplyvov na životné prostredie (EIA), musia slovenské úrady urýchlene urobiť zmeny podľa európskych noriem.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 352 - 360 z 378

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2020 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.