Dve % pre OZ VRCHVODA

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Vlasta
Zajtra má meniny
Lívia

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Cigeľ na "YOUTUBE" - krátke videá

Pri potulkách internetom nájdeme aj niekoľko krátkych videozáznamov z podujatí a zaujímavostí Cigľa - Fašiangy 2010, Futbalový turnaj, Cigeľ - Paríž, Vatra 2009, dosť zaujímavý je aj záznam z večerného lyžovania na vleku v Cigli

 
V EÚ má verejnosť väčší vplyv na EIA

V procese povoľovania činností, ktoré majú významnejší dopad na životné prostredie a preto podliehajú povinnému posudzovaniu vplyvov na životné prostredie (EIA), musia slovenské úrady urýchlene urobiť zmeny podľa európskych noriem.

Celý článok...
 
Zimné výlety do prírody

Počas sviatočných dovoleniek a prázdnin na prelome rokov máme viac času na prechádzky v prírode s rodinou a priateľmi. Naše dve nové zimné galérie vás možno inšpirujú - výlet na Sivý kameň a prechádzka do Košarísk. Oddýchnite si v prírode - prajeme vám príjemné sviatky!

 
Sedem divov Cigľa

Na prelome rokov 2009 a 2010 sme robili internetovú anketu o Sedem divov Cigľa. Ďakujeme návštevníkom stránok http://www.vrchvoda.sk/, obyvateľom obce, turistom a priaznivcom Cigľa, že hlasovaním na internete vyjadrili, ktoré z pamiatok, objektov, prírodných úkazov a udalostí považujú za najviac typické alebo jedinečné pre Cigeľ.

Ktoré z divov obce CIgeľ si podľa vás zaslúžia najväčšiu pozornosť a publicitu?

Celý článok...
 
Cígeľ, Cigľan, cigliansky...

Stretávame sa s rôznymi tvarmi názvu našej milej obce, obyvateľských mien a odvodených prídavných mien: Cígeľ – Cigeľ, Cigľan – Ciglan – Cigeľčan, Ciglianka – Ciglianka – Cigeľčanka, cigliansky – cígeľský – cigeľský... Každý z nás má na používanie správnych označení určitý názor alebo zvyk, ale čo hovorí o správnosti jednotlivých slov súčasná jazykoveda?

Celý článok...
 
Médiá sa zaujímajú o dianie v Cigli

Médiá sa zaujímajú o situáciu po začatí činnosti kameňolomu nad Cigľom a informujú o okolnostiach okolo povoľovania a posudzovania činnosti vykonávanej banským spôsobom v lesoch.

Občania pomaly nachádzajú odvahu sa vyjadrovať k veciam, ktoré ich ťažia. Prípadná rôznosť názorov by nemala rozdeľovať ani vyvolávať nevôľu, ide nám predsa všetkým o to isté - aby sa obci a Cigeľčanom vodilo čo najlepšie.

 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 37 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 307 - 315 z 329

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.