Dve % pre OZ VRCHVODA

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Vlasta
Zajtra má meniny
Lívia

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
31. FAI WGC 2010 Prievidza

Nezrozumiteľný nadpis? FAI je medzinárodná letecká organizácia a WGC je skratkou pre World Gliding Championship. V dňoch 3. – 18. júla 2010 sa v Prievidzi konajú 31. FAI majstrovstvá sveta v bezmotorovom lietaní. Majstrovstvá sveta v bezmotorovom lietaní vetroňov je vrcholné podujatie v leteckom športe. Súťaží sa v troch triedach – štandardnej, klubovej a svetovej. Pre Cigeľčanov je zaujímavé, že trasy štandardnej triedy každý súťažný deň prechádzajú ponad Cigeľ. Letci dostanú denné zadanie – napríklad 8. júla (DEŇ 4) takéto: Cigel - Zuberec - Bukovec - Demanova - Topolcany - Prievidza.. Po pol dvanástej touto trasou poletí 46 vetroňov z mnohých krajín - výborní sú piloti z Poľska, Nemecka, Nového Zélandu, Belgicka, Francúzska, Rakúska...

31. majstrovstvá sveta poznačila tragická nehoda - počas štvrtého súťažného dňa štandardnej triedy, 8. júla 2010 krátko pred štrnástou hodinou, sa jeden z vetroňov pri Hornej Štubni zrútil a zahynul ruský pilot Alexander Martynov. Česť jeho pamiatke.

Celý článok...
 
Pomenovania dvorov v Cigli

Časti nášho chotára sú pomenované podľa mien gazdov, ktorí sú uvedení v urbárskom súpise z rokov 1753 a 1828. Podľa tohto súpisu platili uvedení gazdovia dane bojnickému panstvu.

Celý článok...
 
Voľby do Národnej rady 2010

V so botu 12. júna sa konali voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. Takéto voľby sa konali naposledy v roku 2006, predtým v roku 2002 atď... V našej obci je  zapísaných asi 900 voličov, z ktorých prišlo voliť 642.
Poradie politických strán vo voľbách v Cigli v roku 2010: SMER, KDH, SDKU, SaS, SNS, HZDS... Poradie strán v Cigli v roku 2006 bolo: SMER, HZDS, SNS, KSS, KDH, SDKU... Poradie strán v roku 2002 bolo v Cigli: HZDS, SMER, KSS, KDH, SNS, SDKU...

 
Stretávka silného ročníka z Cigľa - 1971

Napadlo deti Cigľa - ročnik 1971ma či by si niekto na týchto stránkach nechcel zaspomínať alebo aspoň zatipovať kto na tej či onej fotografii je. Mali sme totiž my ,,cigeľčania - ročník 1971" stretávku. 21. mája 2010 sme sa stretli na takej klasickesilný ročník 1971 na stretávke v roku 2010...j školskej stretávke po 32 rokoch od nástupu do prvého ročníka. Naša trieda bola výnimočná tým, že sme my ,,cigeľčania,, boli pokope neuveriteľných 8 rokov (4 roky v Cigli + 4 roky v Prievidzi v Necpaloch). Boli sme doteraz najsilnejší ročník v obci a aj teraz sme dokázali na stretávke, že sme dobrý kolektív - stretli sme sa 20, vrátane triedneho učiteľa. Akcia dopadla tak ako dopadnúť mala, čiže na jednotku. 
Napísal Ladislav Mikuš

 
Zmena cestovného poriadku autobusov
Od 1. júna ide autobus v nedeľu z Prievidze do Cigľa nie o 11.20, ale 11.55, príchod má o 12.15 hod. Ostatné spoje ostávajú nezmenené - pozri http://www.vrchvoda.sk/data/autobusy.pdf
 
Medzinárodný deň detí

Deň detí je slávnosť, pripadajúca vo viacerých krajinách na rôzne dni. Medzinárodný deň detí je 1. júna (tento deň oslavuje väčšina štátov zaniknutého komunistického bloku), takzvaný Všeobecný deň detí je 20. novembra (deklarácia práv dieťaťa bola v OSN prijatá 20. 11. 1959). Organizácia UNICEF označuje za deň detí 23. apríl. Niektoré krajiny oslavujú ešte iné dátumy dňa detí. Nech sa už deň detí oslavuje kedykoľvek, základom je oslava detstva, mladosti, zdôraznenie práv dieťaťa. Prevažne deťom býva tento deň venované televízne a rozhlasové vysielanie, robia sa rôzne atrakcie pre deti – športové a zábavné súťaže, cirkus, kolotoče, vystúpenie kúzelníka, cesty rozprávkovým lesom, koncerty, filmové a divadelné predstavenia, voľný vstup do zoo a múzeí a podobne.

Milé deti, prajeme vám k vášmu sviatku veľa zábavy, darčekov, zážitkov, mnoho pokoja a úspechov. Prinášame vám aspoň maličký darček - puzzle s motívmi Cigľa (kliknite na niektorý z piatich obrázkov vpravo na internetovej stránke)

 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 37 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 289 - 297 z 329

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.