Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Fedor
Zajtra má meniny
Dana a Danica

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Tabuľa na Bunkroch osadená

V júni 2021 prebehla posledná fáza prác na osadenie pamätnej tabule na partizánskych bunkroch v pohorí Vtáčnik na Vrchvode. Bunkre postavili a využívali počas druhej svetovej vojny partizáni zo skupiny Major. Dnes sú bunkre už schátrané ... Naša tabuľa bude pripomínať zimný úkryt, kde sa partizánski povstalci Hornonitrianskej partizánskej brigády ukrývali počas krutej zimy 1944-45 a bude tiež pripomienkou časov, keď sa bolo treba postaviť proti fašistickému režimu aj za cenu ohrozenia vlastných životov. Pozrite si fotogalériu .

 

 
Brigáda pre naše lesy, pre nás

Ahojte,

medzi naše pekné každoročné aktivity patrí aj tá, že sa postaráme o naše lesy.  Chystáme brigádu - v sobotu 3. júla 2021  - tradične v spolupráci s Urbariátom Cigeľ. 

Ide nám o to, aby cigeľské lesy aj do budúcnosti ostali bohaté a prinášali materiálny úžitok i kvalitné prostredie pre oddych, rekreáciu pre radosť nás všetkých. 

Pridajte sa k nám, odchádzame okolo pol deviatej ráno z hornej autobusovej zastávky v Cigli. Roboty je dosť pre všetkých a dobrý pocit z užitočnej práce, ako aj predpokladaný výsledok isto bude stáť za trochu námahy vynaloženej v krásnom prostredí.

Občerstvenie zabezpečíme :) Tešíme sa na Vás!

 
2 % pre Vrchvodu

Aj tento rok, 2021, je naše občianske združenie VRCHVODA registrované notárom ako poberateľ podielu zo zaplatenej dane za rok 2020 (dve alebo tri percentá).

Ak ste zamestnanci, môžete požiadať zamestnávateľa o potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. Editovateľné  tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu dane .... s predvyplnenými údajmi pre OZ Vrchvoda nájdete tu. O našich aktivitách v roku 2020 si môžete prečítať tu.

Budeme vám vďační a určite použijeme peniaze na dobrú vec. ĎAKUJEME!

 
Kameňolomy, lomy, lomy...

Rozširovanie ťažby andezitu v lesoch pohoria Vtáčnik nad Cigľom nás zaťažuje (presnejšie obťažuje) už viac ako 10 rokov. No nie sme sami - vieme, že andezitové lomy sa tiahnu celým pohorím Vtáčnik a znepokojujú ľuďí aj v ďalších obciach pod Vtáčnikom. Nespokojné hlasy sa ozývajú aj z týchto lokalít. Nádej nám dáva aktivita nášho krajského poslanca pána Michala Ďureje z Lehoty pod Vtáčnikom - čítajte jeho príspevky a aktivity v tomto smere na krajskej úrovni napríklad aj tu .

Michal, plne podporujeme aktivity, ktoré ochránia naše lesy a posunú náš kraj do lepšej budúcnosti v oblasti životného prostredia. Doteraz sa ho už podarilo zdevastovať tak, že patríme do najhoršieho stupňa jeho znečistenia a znehodnotenia. Je čas posunúť sa ďalej a lepšie!!!

 
Vinšujeme vám ...

Milí členovia a priaznivci OZ Vrchvoda! Prajeme vám tie najkrajšie chvíle v pohode vašich domovov s vašimi najbližšími v príprave na Vianoce, mnoho nových, zaujímavých výziev a úspechov v nadchádzajúcom roku 2021 a hlavne veľa zdravia!

Pripájame link na náš článok  o aktivitách Vrchvody v roku 2020 pre Cigeľský spravodaj.

 
Európske solárne dni s OZ Vrchvoda

Naše občianske združenie Vrchvoda sa s radosťou zapája do celoeurópskej kampane zameranej na využívanie solárnej energie. Slnko je obrovský nevyčerpateľný a takmer všade dostupný zdroj energie. Napriek tomu sa na Slovensku stále využíva iba veľmi nedostatočne.
Pri príležitosti Európskych solárnych dní sme si pripravili pre vás malý kvíz  a jedno malé prekvapenie - osvetlenie studne na hornej autobusovej zastávke solárnym svetlom :). Fotogaléria

 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 19 - 27 z 403
© 2024 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.