Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Matúš
Zajtra má meniny
Móric

Výber šablóny

Ankety

Domov
Občianske združenie VRCHVODA
Foto z VZ 2020

Na valnom zhromaždení nášho OZ Vrchvoda sme sa stretli 12. septembra 2020 tentoraz na altánku na futbalovom ihrisku v Cigli. Je väčší ako náš altánok pod vlekom, preto kvôli covid-u, sme sa rozhodli mať valné tam. Program sme vyčerpali  - aj on nás :), Jožko navaril opäť výborný guľáš, žienky priniesli spolu aj zo 4 druhy koláčov, bolo nám fajn. Ďakujeme všetkým za účasť. Pozrite si fotogalériu.

 

 
VZ 2020

Valné zhromaždenie OZ Vrchvoda sa uskutoční v sobotu 12. septembra 2020 v altánku na futbalovom ihrisku v Cigli. Začíname o 14:00. Občerstvenie je zabezpečené, prineste si, prosím, ochranné rúško, misku, pohár a lyžicu :) Tešíme sa na Vás!

 
Brigáda Urbár 2020
Pozrite si pár momentiek  z našej brigády, ktorú už tradične robíme na jar v spolupráci s cigeľským urbariátom. Križkovce 9. máj 2020. 
 
Valné zhromaždenie OZ 2020

Milí členovia OZ Vrchvoda, kamaráti!  

Tak ako každý rok, aj tento, sa bude konať valné zhromaždenie členov nášho občianskeho združenia. Valné zhromaždenie plánujeme uskutočniť v sobotu 12. septembra 2020. Vzhľadom k situácii s COVID-19 zvažujeme, či sa uskutoční prezenčne alebo vám dáme odhlasovať jednotlivé dokumenty per rollam - na diaľku. V prípade prezenčnej formy by sa valné zhromaždenie zrejme uskutočnilo v altánku na futbalovom IHRISKU v Cigli od 14:00. Všetci budete srdečne vítaní! Sledujte naše správy a stránku.

 

Celý článok...
 
List pre Hlavný banský úrad v B. Štiavnici - lom Košariská

Vec: Nesúhlas s rozhodnutím
            Rada občianskeho združenia Vrchvoda, ktoré pôsobí v obci Cigeľ, zásadne nesúhlasí s rozhodnutím Obvodného banského úradu v Prievidzi č. 513-1442-1/2020 zo dňa 25.júna 2020 o predĺžení doby platnosti rozhodnutia č. 1280-3047/2015 z 18.novembra 2015 o povolení činnosti vykonávanej banským spôsobom v katastrálnom území Cigeľ, lokalita Košariská pre žiadateľa spoločnosť ANDESIT MINE, s. r. o.

Celý článok...
 
Odlesnenie a povolenie ťažby andezitu v Košariskách v Cigli

Konanie Obvodného banského úradu v Prievidzi o kameňolome v Košariskách nad obcou Cigeľ bolo rýchle, vyhovelo sa žiadosti za záujmy ťažobného priemyslu. Udialo sa to v priebehu cca jedného mesiaca do 25. júna 2020, obec Cigeľ k tomu nemala žiadne námietky, resp. nedala jasné stanovisko. Úrady pracovali a asi sa ani nepočítalo s nejakými prekážkami. Totižto ak by sa žiadny z účastníkov konania neodvolal, po 15 dňoch by bolo povolenie obvodného banského úradu v Prievidzi konečné a platné.

Lenže obecný úrad, starosta a poslanci mali k tomu niekoľko porád a teraz organizujú podávanie odvolaní, ktorými obyvatelia obce chcú dať na známosť banských úradov svoje záujmy a námietky proti ťažbe. Nechcú výbuchy, otrasy, hluk, prach, stredný zdroj znečistenia ovzdušia, odlesnenie, nákladné autá v území a v obci, dízelagregáty v cigeľských lesoch, narúšanie krásnej krajiny, prírody a pokoja obyvateľov obce niekoľko sto metrov od najbližších domov. Listy obyvateľov obce sa zbierajú na obecnom úrade do pondelka 13.07.2020 a veríme, že budú riešené v rámci odvolacieho konania Hlavným banským úradom v Banskej Štiavnici. Už niekoľko stoviek obyvateľov podalo námietky - pridajte sa k nám.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 9 z 378

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

CIGEĽ - mapa


Zobraziť Cigeľ - orientačná mapa na väčšej mape

Syndicate

vrchvoda.sk
© 2020 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.