Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá
Domov arrow Aktuality arrow Ochrana životného prostredia arrow Odlesnenie a povolenie ťažby andezitu v Košariskách v Cigli
Odlesnenie a povolenie ťažby andezitu v Košariskách v Cigli
Napísal Ivan Kadlečík   
12. 07. 2020

Konanie Obvodného banského úradu v Prievidzi o kameňolome v Košariskách nad obcou Cigeľ bolo rýchle, vyhovelo sa žiadosti za záujmy ťažobného priemyslu. Udialo sa to v priebehu cca jedného mesiaca do 25. júna 2020, obec Cigeľ k tomu nemala žiadne námietky, resp. nedala jasné stanovisko. Úrady pracovali a asi sa ani nepočítalo s nejakými prekážkami. Totižto ak by sa žiadny z účastníkov konania neodvolal, po 15 dňoch by bolo povolenie obvodného banského úradu v Prievidzi konečné a platné.

Lenže obecný úrad, starosta a poslanci mali k tomu niekoľko porád a teraz organizujú podávanie odvolaní, ktorými obyvatelia obce chcú dať na známosť banských úradov svoje záujmy a námietky proti ťažbe. Nechcú výbuchy, otrasy, hluk, prach, stredný zdroj znečistenia ovzdušia, odlesnenie, nákladné autá v území a v obci, dízelagregáty v cigeľských lesoch, narúšanie krásnej krajiny, prírody a pokoja obyvateľov obce niekoľko sto metrov od najbližších domov. Listy obyvateľov obce sa zbierajú na obecnom úrade do pondelka 13.07.2020 a veríme, že budú riešené v rámci odvolacieho konania Hlavným banským úradom v Banskej Štiavnici. Už niekoľko stoviek obyvateľov podalo námietky - pridajte sa k nám.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.