Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá

Časopis VRCHVODA 2017

   

Prístupy

Cigeľ: príroda a kultúra

Kto je online

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Meniny

Dnes má meniny
Božidara
Zajtra má meniny
Gustáv

Výber šablóny

Ankety

Domov
Cigeľská fašiangová kultúra 2020
Napísal Ivan Kadlečík   
13. 02. 2020

Fašiangové obdobie tradične ponúka príležitosti na plesy, koncerty, predstavenia, zábavy. Musí sa však podujať niekto, kto si to vezme na starosť a s vynaložením nemalej námahy, obetovaním svojej pohody pripraví a všetko zariadi. 

Na konci roka 2019, ešte počas adventu, takto zorganizovala Kačena Čertíková Vidová adventný bazár, koncert a kaviarničku. Zuzana Mikulová sa pričinila, že 4. januára 2020 bol v kostole sv. Matúša v Cigli Benefičný koncert so speváčkou Janais a skupinou súrodencov Michalcovcov. Projekt osvetlenia kostola navrhli a urobili najmä Ludvo Fábry a  Jozef Dámer. V sobotu 8. februára bol v Kultúrnom dome príjemný a veselý Batôžkový ples, zásluhou Renáty Michalovičovej.

Ďakujeme vám, milé ženičky a vážení páni, za to, že dokážete spolupracovať v tíme, realizovať dobrý nápad, spájať komunity, zapojiť Obec Cigeľ, spoločenstvo farnosti Sebedražie a Cigeľ, Kultúrnu komisiu pri Obecnom zastupiteľstve, občianske združenie Vrchvoda, Úniu žien a iné formálne i neformálne združenia či zoskupenia dobrých ľudí, rodinných príslušníkov, priateľov, susedov a známych.

V sobotu 22. februára 2020 bude v Kultúrnom dome pochovávanie basy a fašiangová zábava, o ktoré sa zase pričinia mnohí dobrí a obetaví obyvatelia obce.

8. marca bude v Cigli Štátna opera Banská Bystrica s predstavením Pocta Štefánikovi. V programe zaznie dramaticko-poetický príbeh mapujúci životný príbeh Milana Rastislava Štefánika, doplnený hudobnými číslami zo slovenskej a českej piesňovej a opernej tvorby.

Výber z hudobného repertoáru:
Tibor Andrašovan: Regrútske piesne
Mikuláš Schneider Trnavský: výber z piesňovej tvorby
Gejza Dusík: Najkrajší kút
Eugen Suchoň, Bedřich Smetana: výber z opernej tvorby

Scenár: Juraj Sarvaš
Autor textov: Juraj Sarvaš
Hudobná dramaturgia: Šimon Svitok

Tešíme sa. Ďakujeme. Nech žije Cigeľská fašiangová kultúra!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.