Dve % pre OZ VRCHVODA

Darujte 2 percentá
Domov arrow Aktuality arrow Združenie Vrchvoda arrow Piešťany a Radošina v októbri 2018
Piešťany a Radošina v októbri 2018
Napísal Ivan Kadlečík   
21. 10. 2018

V sobotu 20. októbra 2018 sme zorganizovali pre 28 záujemcov jesenný výlet - autobusový zájazd OZ Vrchvoda z Cigľa do Piešťan a do Radošiny.

Piešťany sú celosvetovo známe kúpeľné mesto, kde boli zásluhou rodiny Winterovcov vybudované na začiatku 20. storočia viaceré významné diela, ktoré sme nemohli nenavštíviť. Most, socha "barlolámača", kúpeľné domy Irma, Pro Patria, Thermia... Pani sprievodkyňa nám fundovane vysvetlila a ukázala, čo je v Piešťanoch výnimočné: zdroj termálnej vody a liečivého bahna, chladiace veže, secesná architektúra a umelecké pamiatky, Napoleonove kúpele, park, kúpalisko Eva, Kolonádový most, Winterova ulica, Zelený strom...

Potom sme si v Piešťanoch urobili niekoľkohodinovú prechádzku, počas ktorej sme strávili nielen informácie o meste a jeho pamätihodnostiach, ale aj kvalitný obed, kávu a zákusky... Okolo štvrtej popoludní sme prišli do viníc nad obcou Radošina, kde zreje bielei modré hrozno a kde sa vyrába slávne radošinské víno. Radošina je najsevernejšou oblasťou, kde sa vyrába slovenské kvalitné víno, okrem iného aj značka klevner. V pekných priestoroch Pivnice Radošina sme strávili asi tri hodiny, počas ktorých sme okoštovali osem druhov značkových vín, zabavili sa, nakúpili si na domov a pred ôsmou večer, ako tínedžeri, sme boli doma.

Výsledkom tohto počtom možno menej významného zájazdu členov Vrchvody, obyvateľov Cigľa, Prievidze i Bojníc sú nielen zážitky gastronomické, turistické a sociálne, ale asi najviac podpora hodnôt národnej a regionálnej hrdosti, rozvoj kultúry, vzdelanosti a sociálnej súdržnosti. Ďakujeme 

Dôležitá poznámka: Tento krásny a úspešný projekt bol podporený finančným príspevkom z dotácie, ktorú občianskemu združeniu Vrchvoda poskytla Obec Cigeľ. Ďakujeme. 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Prvá písomná zmienka!

Strom roka 2016

Počasie v Cigli

© 2021 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.