Dve % pre OZ VRCHVODA

Domov arrow Všetky príspevky
Cigeľ na Markíze
Napísal Administrator   
26. 08. 2008
Dnes v správach o piatej televízia Markíza priniesla príspevok o plánovanom lome Košariská v k. území obce Cigeľ pod názvom Cigeľčanov trápi kameňolom.
Celý článok...
 
Návšteva z Chorvátska
Napísal Administrator   
17. 08. 2008

 V nedeľu 17. augusta 2008 naša dedina privítala vzácnych hostí z Chorvátska - členovia Matice slovenskej z obce Jakšić v oblasti Požega v kraji Požesko - slavónskom. Predsedom MS Jakšić je Pavel Treger (Bana Jelačića 20, 34 308 Jakšić, 00385- 034-257-071). Naše deti a spevácky zbor Cigľanka od 14.00 hodiny v Kultúrnom dome predviedli pekné vystúpenia, príhovor mal p. starosta, dôstojný pán farár, pán Treger - Matica slovačka Kukučin-Kuntarić iz Jakšića.

 

Celý článok...
 
Čo je to ten "blog"
Napísal Administrator   
15. 08. 2008

Blog je čosi ako internetový zápisník.

Blog je miesto, kde jeho autor zdieľa svoj subjektívny názor, skúseností alebo poznatky s ostatnými. Blogy môžu byť tematicky zamerané (politika, sociálna situácia, či webdizajn, blog o blogovaní, a pod), ale aj nemusia.

Blog je skratka od weblog. Weblog, z angličitiny, web znamená pavučina (v súčasností veľmi bežný pojem označujúci internet), a log znamená zápisník (, špeciálne lodný denník, drahý faster) (Toto mi tu dopísala ona, keď som sa práve nedíval).

V slovenčine teda máme (neviem či spisovné, ale určite novotvary) pojmy

  • blog, weblog (podstatné meno) – internetový zápisník,
  • blogovať či hovorovejšie blognúť (sloveso) – znamená zverejniť na blogu,
  • blogger (podstatné meno) – autor blogu, môže sa písať aj bloger,
  • blogosféra (podstatné meno) – komunita bloggerov, prostredie blogov.

Rozdiel medzi blogom a spravodajským serverom je najmä v tom, že blog je písaný (zväčša) jedným autorom a autor vo svojich príspevkoch zahŕňa dávku subjektivity. Na spravodajských serveroch publikujú viacerí jednotlivci objektívne fakty a poznatky.

Rozdiel medzi blogom a obyčajnou webovou stránkou je v príspevkoch. Na blog autor prispieva (viac menej) pravidelne, pričom na klasickom webe sa obsah nemení.

(zdroj: www.faster.sk )

 
Čo znamená zaregistrovať sa na týchto stránkach?
Napísal Administrator   
15. 08. 2008

Ak sa zaregistrujete medzi používateľov tohto webu, získate možnosť využívať niektoré nadštandardné prvky na stránke. Predovšetkým budete môcť pridávať vlastné príspevky - novinky, obrázky, správy. 

Takáto registrácia neznamená prihlásenie sa do občianskeho združenia Vrchvoda. Prihlasovanie za členov bude možné v najbližších dňoch a členstvo podľa Stanov vzniká prijatím radou OZ a následným zápisom do zoznamu členov.

 
Aké odkazy nájdem na tejto stránke?
Napísal Administrator   
15. 08. 2008
V menu Linky nájdete odkazy na odchody autobusov, mapy Cigľa, štatistické údaje o našej obci, lyžiarskom stredisku...
 
Prípravný výbor OZ Vrchvoda
Napísal Eva   
05. 08. 2008

Členovia prípravného výboru OZ Vrchvoda: Mgr. Dagmar Sharifiová, RNDr. Eva Kadlečíková, Ján Krausko st., Marta Skorulská.

 
 
<< Začiatok < Predošlá 51 52 53 54 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 531 - 538 z 538
© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.