Dve % pre OZ VRCHVODA

Domov arrow Všetky príspevky
11.09.2017 je 655. výročie prvej písomnej zmienky o našej dediny
Napísal Ivan Kadlečík   
11. 09. 2017

"MY, Ľudovít, z Božej milosti kráľ Uhorska, prítomnou listinou oznamujeme všetkým, ktorých sa to týka, že Peter, syn Demetera zo Šútoviec, familiár Magistra Jána, Mikulášovho syna, predstúpil pred nás ako verný služobník počas výprav a nájazdov a požiadal nás, pre seba a pre svojho bratranca Leustacha, syna Poukovho, bývalého ostrihomského sudcu, o darovanie a udelenie jedného nášho kráľovského územia alebo usadlosti zvanej Lúčna, v Nitrianskej stolici, patriacej ku nášmu hradu Sivý kameň, s rozlohou asi na dve poplužia, s piatimi kúriami alebo obydliami. 

Pre vyššie uvedené verné Petrove služby, ktorý sa počas výprav, podľa požiadaviek, možností a určenia vždy snažil zo všetkých síl potešiť naše Veličenstvo, pre prosby a intervencie Magistra Jána, syna niekdajšieho palatína Mikuláša, nášho taverníka, dôkladne odčleňte z majetku nášho hradu Sivý Kameň vyššie uvedené územie alebo usadlosť zvanú Lúčna v Nitrianskej stolici, s rozlohou asi dvoch popluží, s piatimi obydliami, odstráňte všetky iné záujmy a ťarchy.

Našu novú donáciu z kráľovských rúk, ktorú sme dali, darovali a udelili Petrovi, synovi Demetera, vyššie uvedenému Leustachovi, a ich dedičom a potomkom, majú právo natrvalo a nenávratne držať, vlastniť a užívať, so zachovaním práv iných. 

Dané vo Vyšehrade, v nedeľu po sviatku Narodenia Panny Márie, roku Pána tisíceho tristého šesťdesiateho druhého"

 
Začiatok výstavby kanalizácie v Cigli
Napísal Ivan Kadlečík   
05. 09. 2017

Výstavbu gravitačnej  a tlakovej kanalizácie v obciach Sebedražie, Cigeľ a Koš realizuje pre investora Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. spoločnost ARKO TECHNOLOGY, a.s., Brno  . Dĺžka gravitačnej kanalizácie je 15.831 m z materiálu PVC DN 300. Výtlačné rady sú z PE trúb DN 90 a 125 mm o celkovej dĺžke 1.942 m. Súčasťou projektu je aj 6 ks čerpacích stanic. V júni 2017 došlo k odovzdaniu staveniska a začatiu prác.

  

 
Informačná tabuľa pri Lipe v Cigli osadená!
Napísal Ivan Kadlečík   
03. 09. 2017

Odo dnes (30. augusta 2017) je pri kostole sv. Matúša pri lipe na Ozanineje vŕšku v Cigli osadená informačná tabuľa o našej 500 ročnej lipe, ktorá sa umiestnila aj v súťaži Strom roka 2016. Projekt realizovalo OZ Vrchvoda, podporili Obec Cigeľ, Raifeissen banka... Ďakujeme Tiborovi Krauskovi a ďalším, čo sa podieľali svojou prácou a umom.

Fotka Ivana Kadlečíka.
 
Volejbalový turnaj 2017
Napísal Martin Dámer   
03. 09. 2017

V sobotu 02.09.2017 sa u nás v Cigli konal už 19. ročník volejbalového turnaja o putovný pohár starostu obce Cigeľ. Atmosféra bola výborná a do súťaženia sa zapojil aj náš tím Vrchvoda, ktorý obsadil štvrté miesto. A takto to na turnaji vyzeralo:

19. ročník volejbalového turnaja o putovný pohár starostu obce Cigeľ.
youtube.com
 
Časopis a snímky z valného zhromaždenia 2017
Napísal Ivan Kadlečík   
31. 08. 2017
Milí členovia, ďakujeme za účasť na valnom zhromaždení, dúfame, že ste sa cítili dobre. Na našej webovej stránke sme zverejnili digitálnu verziu nového občasníka a foto z VZ.  

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a spoločné aktivity! Sme na webe aj facebooku. Užite si ešte pekné letné dni  

 

 
Valné zhromaždenie 2017
Napísal Ivan Kadlečík   
15. 08. 2017
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 11 - 20 z 538
© 2018 Občianske združenie Vrchvoda, Cigeľ
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.